Komentāri
Aizkulišu FOTO: dejotāji “rāda klasi” ”Iļģu” lielkoncerta mēģinājumā
Foto: Rūdolfs Liepiņš

Tuvojoties postfolkloras grupas ”Iļģi” jubilejas deju lielkoncerta uzvedumam ”Spēlēju. Dancoju. Dejoju.”, kas 14. maijā priecēs skatītājus un klausītājus ”Arēnā Rīga”, apvienība piedāvā ieskatu mēģinājumu procesā.

”Iļģi” gaidāmajā programmā sastrādāsies ar 21 visu paaudžu Latvijas labākajiem deju kolektīviem – kopā vairāk nekā 1000 dejotājiem.

Grandiozās svinības notiks divās daļās. Pirmajā daļā tiks izdejotas dejas režisores Ingas Tropas un horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā, savukārt otrajā daļā būs skatāma daļa no deju lieluzveduma, Iļģu opusa ar Raiņa dzeju ”Spēlēju, dancoju” – par to atbildīgs būs horeogrāfs un režisors Agris Daņiļevičs, deju skola ”Dzirnas” un tautas deju ansamblis ”Vektors”.

Foto: ieskats lielkoncerta ”Spēlēju. Dancoju. Dejoju.” mēģinājumā

Mēģinājumu process ir saspringts – dejotāji trenējas atsevišķās grupās un kopīgi dažnedažādās vietās Rīgā un citviet, savukārt mūziķi teju katru dienu kopīgi muzicē Kinostudijas telpās.

”Šis koncerts ir mūsu lielais paldies dejotājiem,” gaidāmo koncertu raksturo grupas dalībnieki. Būtiski, ka ”Arēnā Rīga” visām dejām pavadījumu grupa izpildīs pilnā aranžējumā, jo ierasti šāda apmēra deju uzvedumus izpilda fonogrammas pavadībā.

Koncertā piedalīsies bērnu deju kolektīvi ”Auseklītis” (Rīga), ”Dzintariņš” (Rīga), ”Teiksmiņa” (Rīga), ”Zelta sietiņš” (Rīga), jauniešu deju ansambļi ”Daiļrade” (Rīga), ”Dancis” (Rīga), ”Līgo” un ”Līgo studija” (Rīga), ”Rotaļa” (Rīga), ”Teiksma” (Rīga), Vektors” (Rīga), ”Zīle” (Ķekava), vidējās paaudzes deju kolektīvi ”Dancis” (Rīga), ”Līgo” (Rīga), ”Mana rotaļa” (Rīga) un Teiksma (Rīga), kā arī senioru deju kolektīvi ”Baltābele” (Garkalne), ”Ozolnieki” (Ozolnieki), ”Sidrabaine” (Ķekava) un ”Tacis” (Carnikava), kā arī Agra Daņiļeviča deju skola ”Dzirnas”.

Biļetes uz ”Spēlēju. Dancoju. Dejoju.” pieejamas ”Biļešu servisa” kasēs un internetā, to cenas 15 līdz 30 eiro. Pensionāriem, bērniem un invalīdiem ratiņkrēslos kopā ar pavadoņiem pieejamas atlaides.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl