Adventes vainags pašu rokām

0 Komentāru
Adventes vainags pašu rokām
Foto: LETA

Jau svētdien – Pirmā advente. Pēdējais laiks sarūpēt Adventes vainadziņu.

Kamēr steidzīgākie jau gatavus Adventes vainagus mēdz iegādāties tirdzniecības vietās, rokdarbu mīļi gada nogales neiztrūkstošo rotājumu mājās vai darbavietā labprāt izgatavo paši.

Tā kā Adventes vainaga kalpošanas ilgums ilgst aptuveni mēnesi, to vēlams izgatavot no izturīga materiāla. Ja dod priekšroku tradicionālajam materiālam – skujām – izvēlies baltegles vai priedes zarus! Floristi, gatavojot ”zaļos vainadziņus”, iesaka izmantot oāzes, kuras pēc mitrināšanas uzsūc ūdeni, tā nodrošinot vainadziņa ilgāku saglabāšanos. Ja esi Do It Yourself piekritējs, vari izmanot no rudzu salmiem vai sūnām pašu rokām veidotu oāzi.

Aktuāli ir veidot vainadziņus arī no sausajiem materiāliem. Pamatnes veidošanai vislabāk noderēs čiekuri, tiesa, tiem jābūt savāktiem laikus. Čiekuru piestiprināšanai labāk izmantot stiepli, jo tie ir trausli un līmēti ātri nolūst. Īpaši skaisti vainagos izskatās kalnu priedes čiekuri. Vainaga pamatni var darināt arī no savītiem zariem.

Šogad modē

Dažkārt cilvēki izvēlas iegādāties vainadziņa pamatni, kuru izdekorē paši. Katrs gads nāk ar savu krāsu un tendenču gammu, tomēr floristi iesaka, pirms ķerties klāt rotājumu izvēlei, apdomāt, vai vanadziņš iederēsies apkārtējā vidē. Tāpat jāņem vērā, ka stilistiski atšķirīgi vainagi paredzēti noviešanai mājas virtuvē vai birojā.

Šoziem turpinās pērn uzsāktā vanadziņu apdarināšana un rotāšana ar tamborējumiem un adījumiem, ko papildina rūpnieciski ražotās eņģelīšu figūriņas. Aizvien aktuāli ir rotājumus darināt no auduma mežģīnēm un parafīna, pēdējos aplipinot ar rīsiem vai griķiem. Dabas draugiem noteikti tuva būs brūno toņu akcentēšana, Adventes vainadziņu rotājot ar zīlēm, kastaņiem, riekstiem vai no tiem darinātiem rotājumiem, padomos dalās pasākumu dekoratore Linda Apkalna.

Pašu rokām darināti dekori

Adventes vainaga dekorēšanai un rotājumu izgatavošanai var izmantot visdažādākos materiālus – čiekuriņus, kastaņus, gliemežvākus, koku, kaltētus augļus, sausos un mākslīgos ziedus, pīlādžu ogas, pērnā gada piparkūkas, ko var kombinēt rūpnieciski ražotajām bumbiņām, lentītēm un citiem dekoriem.

Ievietojot Adventes vainagā sveces, svarīgi atcerēties par ugunsdrošības ievērošanu. Zem sveces obligāti jābūt metāla pamatam. Vainagā ieteicams izmantot tējas sveces, jo tās ir ugunsdrošas, lētas un tās iespējams regulāri nomainīt.

0 Komentāru