8 pozitīvas lietas, kuras tev nestāsta, runājot par vecumu

Pievienot komentāru
8 pozitīvas lietas, kuras tev nestāsta, runājot par vecumu
pixabay.com

Rietumu sabiedrība pēdējās desmitgadēs ir aizvien vairāk uz jaunības kultu vērsta, bet – vai tas nozīmē, ka vecāka gadagājuma ļaudīm dzīve ir pelēka kā rudens diena. Zinātāji teic, ka katram vecumam ir savas priekšrocības, un tādas ir arī vecumdienām.

Tev vienmēr jāpierāda sava viedokļa pareizība

Foto: pixabay.com

Jauniešiem parasti ir tik būtiski būt pareizā viedokļa pusē vai pierādīt sava viedokļa pareizību. Vecāki ļaudis zina teikt, ka, gadiem ejot, daudz būtiskāk ir daudz kas cits, kā pierādīt savu taisnību.

Tu iemācies nenosodīt

Foto: pixabay.com

Tā sanācis, ka no bērna kājas mēs ”iemācāmies” gribēt materiālas lietas un ieguldīt enerģiju, lai tās iegūtu. Mērķtiecība nav slikta, taču, iespējams, materiālā pasaule nav vienīgais šīs dzīves mērķis. Gadiem ejot, cilvēki daudz vairāk novērtē nevis materiālās vērtības, bet gan cilvēku kā tādu un nenosodīt viņu par vienu vai citu rīcību.

Mazāk ir vairāk

Foto: pixabay.com

Dzīšanās pēc materiāliem labumiem dzīves laikā mums liek apaugt ar mantām. Taču vai tās visas mums ir nepieciešamas kvalitatīvai dzīvei? Iespējams, mazāk ir vairāk!

Pārliecība, pieņemot lēmumus

Foto: pixabay.com

Gadiem ejot, mēs akumulējam ievērojamu daudzumu pieredzes – veiksmes, kļūdas utt. Līdz ar to jau briedušā vecumā un vēlāk ir vieglāk izdarīt lēmumus ar pārliecību, jo līdzīgas situācijas ir pieredzētas.

Pārstāj dot padomus

Foto: pixabay.com

Droši vien katram no mums dzīvē pienāk posms, kad aiz labas sirds gribas dot padomus. Vecāku gadagājuma ļaudīm šis niķis laikam nepiemīt – gan jau jaunie paši uzkāps uz saviem grābekļiem un izdarīs secinājumus.

Droši var muļķoties

Foto: pixabay.com

Ir divi vecumi, kad cilvēki piedod muļķošanos, – bērnībā un vecumdienās. Punkts.

Kritikai nē

Foto: pixabay.com

Daudzi vecumdienas sasnieguši cilvēki gluži vienkārši saprot, ka kritikai nav jēgas. Izņēmums, protams, ir vecmāmiņu komentāri par mazmeitu kleitām.

Vecumdienas pašas par sevi

Foto: pixabay.com

Diemžēl ne katram dzīvē izdodas sasniegt vecumdienas, bet katram vecumam ir savs skaistums. Jauniešiem droši vien grūti saprast briedušus cilvēkus, tāpat kā viņiem – sirmgalvjus. Bet nu varam pieņemt, ka katrā vecumā ir savi zelta brīži.