8 pārsteidzoši fakti par vikingiem, kurus nemaz nezināji

Komentāri
8 pārsteidzoši fakti par vikingiem, kurus nemaz nezināji
Foto: Flickr

Klīst dažādas leģendas par vikingiem – skandināvu un citu Baltijas jūras zemju pirātiem viduslaiku periodā. Sabiedrībā izveidojies ļoti konkrēts viedoklis par to, kā tad izskatījās un kā uzvedās vikingi. Bet – kā bija patiesībā?

Vikingiem nemaz nebija šo cepuru ar ragiem

Lielākā daļa filmu un videospēļu izplatījuši maldīgu priekšstatu par to, kā ģērbās vikingi. Patiesībā, vikingi cīņās devās kailām galvām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vikingi tika apglabāti laivās un kuģos

Katra vikinga lielākais gods bija viņa kuģis, tāpēc nav nekāds brīnums, ka aizsaulē aizgājušie tika guldīti tieši tajos, apkārt novietojot virkni vērtīgu dārgumu.

Vikingi mīlēja tīrību

Ņemot vērā lielo netīrību, kas valdīja par greznāko piļu galmos, vikingi bija teju vai tīrības etalons – viņi mazgājās vismaz reizi nedēļā, kas bija daudz biežāk nekā to darīja karaļi un karalienes.

Vikingiem patika slēpot

Skandināviem tik ļoti gāja pie sirds slēpošana, ka viņi šo nodarbi piekopa regulāri, ne tikai medību, bet arī prieka pēc. Turklāt viņiem bija pašiem savs slēpošanas dievs Ullr.

FOTO

Vikingu sievietēm bija plašas tiesības

Lai arī vikingu sievietēm bija pienākums iziet pie vīra jau 12 gadu vecumā un vēlāk jāuztur saimniecība, kamēr vīri siroja, salīdzinājumā ar citām tā laika daiļavām viņām piemita arī plašas tiesības, tostarp iespēja šķirt laulību.

Vikingi izmantoja urīnu, lai iekurtu uguni

Tā kā lielāko daļu laika vikingi pavadīja ceļā un šķiltavu tolaik nebija, viņi izmantoja citas metodes uguns iekuršanai. Proti, salasīja koka sēnes, kuras vairākas dienas vārīja pašu urīnā. Iegūtā masa bija viegli uzliesmojoša.

Vikingi piepelnījās ar cilvēku tirdzniecību

Daļu vikingu ”biznesa” veidoja jaunu sieviešu un vīriešu noķeršana un vēlāka pārdošana vergu tirgū.

Vikingi balināja matus

Būt blondam bija lielākais gods vikingu vidū, tāpēc nereti kungi izmantoja īpašas ziepes, lai izbalinātu matus. Turklāt šis process ļāva izvairīties arī no utīm.

Skatieties pasaulslavenā seriāla Vikingi 2. sezonu trešdienās plkst. 22.35 TV3 un TVPlay!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl