77. reizi notiks Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls

Komentāri
77. reizi notiks Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls
Publicitātes attēls

Šodien, 20. februārī, Latvijas Mākslas akadēmijā durvis vērs 77. karnevāls, kam šogad dots nosaukums Klonu kāzas.

Turpinot iepriekšējās tradīcijas, pagājušā gada nogalē tēma izvēlēta interneta balsojumā, kurā Stenlija Kubrika filmas nosaukums Space Oddissey ieguva vislielāko atzinību. Apkopojot trīs populārāko tēmu ieteikumus, atvasināts nosaukums Klonu kāzas. Kā identitātes elements izvēlēts svītru kods, kas simbolizē noslēpumainu tieksmi pēc vienojošā.

Šā gada programma īpaši iepriecinās dzejas un literatūras cienītājus, kā arī ļaus vaigā skatīt vairākas pašmāju skatuves leģendas, sagādājot klausītajiem patīkamus pārsteigumus, kuros būs iesaistīti gan jauni un labi zināmi latviešu mūziķi, gan viesi no ārzemēm.

Karnevāls turpinās arī savu galveno uzdevumu – iepazīstināt ar jaunatklājumiem mūzikā, piemēram, ar lietuviešu grupu “Without Letters”. Uz skatuves gaidāmi arī pašmāju jaunie censoņi The Pink Elephant, The Coco’nuts, Pyro Trees, savukārt nakts turpinājumā uz skatuves kāps jau labāk zināmi mākslinieki – Laika Suns, ELVI/DUNIAN un Funk Therapy. Karnevāla īpašais notikums ir sen neredzētie, bet ļoti gaidītie, leģendārie mūziķi Igo un Ozols. Kāzu nakts izskaņā par dejām un ballīti līdz rītam rūpēsies Dirty Deal Audio pārstāvji – Oriole, Kashuks un NiklāvZ. Savukārt pār 3. stāva lielo skatuvi valdīs DJ apvienība 91KIDZ. Palīgos aicināti mākslinieki Judzhen, Minciisha ieraksti, Dispoze un citi. Īpašais 3. stāva lielās skatuves viesis būs TSVI no Lielbritānijas.

Tikmēr Literatūras telpā notiekošajā performancē būs iespējams dzirdēt Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumus – Henriku Eliasu Zēgneru, Tomu Treibergu, Arti Ostupu, Ingu Gaili, Martu Pujātu, Andri Zeibotu, kā arī jaunos talantus Elvīru Blomu, Ivaru Šteinbergu, Ingu Pizāni, Gunti Kursišu un Raimondu Ķirķi. Sadarbībā ar Poetry Latvia īsi pirms pusnakts stafeti pārņems Dzejas slams, kas ir literāra sacensība starp 14 jaunajiem autoriem, kuras noslēgumā tiks apbalvots žūrijas un publikas balsojumā par uzvarētāju atzītais dzejnieks. Visas nakts laikā būs iespēja “nomazgāties” tīrā dzejā Satori Audiodušās, savukārt sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību tiks veidota interaktīvā izstāde, kas iecerēta kā spēle ar dzejnieku publiskajiem un dzejas tēliem.

Mierīgāku noskaņu varēs gūt kino telpā, kur karnevālam izveidota filmu izlase būs skatāma visas nakts garumā. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēs Rīgas improvizācijas teātra studijas Artišoks un Prieka ministrija, improvizācijas teātra grupa Melnā 4Diena, kā arī Soul Tap dejotājas.

Par īpaši pasākumam un tēmai veidotām dekorācijas un mākslas objektiem rūpējas LMA studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām, kā arī brīvprātīgie palīgi. Arī vairāki mākslinieki radīšot instalācijas, lai ierasto ēku pārvērstu dažādu gaismu un noskaņu labirintā.

Lai novērstu drūzmēšanos un rindas, karnevāla viesi aicināti ierasties laicīgi. Biļetes pie ieejas maksās 30 eiro. Karnevāls atklāšana – plkst. 20.00.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl