50 pārgalvji skrien 15 grādu salā

Komentāri
50 pārgalvji skrien 15 grādu salā
Foto: Jane Embury, Flickr.com

Par spīti skarbajiem laikapstākļiem veiksmīgi noslēdzies Antarktīdas Ledus maratons. Šoreiz tas bija īpašs vairāku iemeslu dēļ. Maratons norisinājās jau desmito reizi, un tajā piedalījās arī pārstāvis no Latvijas.

Šis tiek uzskatīts par vienu no visaukstākajiem maratoniem pasaulē, jo tā distance atrodas dažu simtu kilometru attālumā no Dienvidpola, Ellsworth Mountains kalnu pakājē. Lai piedalītos ekstrēmajā Ledus maratonā, šogad Antarktīdā bija ieradušies 50 sportisti no 17 valstīm, tostarp arī viens sportists no Latvijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

42 kilometrus garais skrējiens sākotnēji tika plānots 18. novembrī, taču startu trīs dienas aizkavēja sliktie laikapstākļi.

Britu skrējējs Lī Aleksandrs skaidro, ka tas bija viens no lēnākajiem skrējieniem viņa karjerā. Dabas skati bijuši tik skaisti, ka viņš vairākas reizes apstājies, lai uzņemtu fotogrāfijas.

Skrējienam sākoties, vidējā gaisa temperatūra bija mīnus 15 grādi. Dodoties 42 kilometru garajā distancē, sportistiem bija jābūt tērptiem īpašās seju aizsedzošās cepurēs, brillēs un ūdensnecaurlaidīgās biksēs. Zem sporta tērpa bija jābūt vairākās kārtās savilktai termoveļai.

Vīru konkurencē ar laiku 4 stundas un 12 minūtes pirmais finiša taisni sasniedza meteorologs Mars de Kejsers, bet no sievietēm pirmā bija Francijas pārstāve Fredrika Lorēna.

Lasi vēl