50 pārgalvji skrien 15 grādu salā

Komentāri
50 pārgalvji skrien 15 grādu salā
Foto: Jane Embury, Flickr.com

Par spīti skarbajiem laikapstākļiem veiksmīgi noslēdzies Antarktīdas Ledus maratons. Šoreiz tas bija īpašs vairāku iemeslu dēļ. Maratons norisinājās jau desmito reizi, un tajā piedalījās arī pārstāvis no Latvijas.

Šis tiek uzskatīts par vienu no visaukstākajiem maratoniem pasaulē, jo tā distance atrodas dažu simtu kilometru attālumā no Dienvidpola, Ellsworth Mountains kalnu pakājē. Lai piedalītos ekstrēmajā Ledus maratonā, šogad Antarktīdā bija ieradušies 50 sportisti no 17 valstīm, tostarp arī viens sportists no Latvijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

42 kilometrus garais skrējiens sākotnēji tika plānots 18. novembrī, taču startu trīs dienas aizkavēja sliktie laikapstākļi.

Britu skrējējs Lī Aleksandrs skaidro, ka tas bija viens no lēnākajiem skrējieniem viņa karjerā. Dabas skati bijuši tik skaisti, ka viņš vairākas reizes apstājies, lai uzņemtu fotogrāfijas.

Skrējienam sākoties, vidējā gaisa temperatūra bija mīnus 15 grādi. Dodoties 42 kilometru garajā distancē, sportistiem bija jābūt tērptiem īpašās seju aizsedzošās cepurēs, brillēs un ūdensnecaurlaidīgās biksēs. Zem sporta tērpa bija jābūt vairākās kārtās savilktai termoveļai.

Vīru konkurencē ar laiku 4 stundas un 12 minūtes pirmais finiša taisni sasniedza meteorologs Mars de Kejsers, bet no sievietēm pirmā bija Francijas pārstāve Fredrika Lorēna.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl