3500 bundzinieku pārspēj Ginesa rekordu

Komentāri
3500 bundzinieku pārspēj Ginesa rekordu
Foto: Mr.TinDC, Flickr

Nedēļas nogalē Peru galvaspilsēta Lima rībēja bungu skaņās. Lai godinātu nacionālo perkusiju instrumentu kahonu, vienkopus bija pulcējušies ap 3500 bundzinieku.

Jau astoto reizi Limā notika starptautiskais peruāņu kahona festivāls. Šoreiz, lai godinātu nacionālo perkusiju instrumentu, mūziķi bija nolēmuši pārspēt Ginesa pasaules rekordu. Šim mērķim bija nepieciešami 3500 bundzinieki, kas vienlaikus bungo uz kahona vienu un to pašu ritmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Starp bundziniekiem bija arī daudz jauniešu un bērnu. Kāds 10 gadus vecs zēns stāsta, ka viņš kahonu spēlē kopš agras bērnības. Puikam instruments ļoti patīk, un pareizās bungošanas iemaņas viņam ierādījis skolotājs.

Šā gada kahona festivāls veltīts izcilajam peruāņu perkusionistam Rafaelam Santam, kurš mūžībā aizgāja pagājušā gada vasarā. Festivālā piedalījās viņa dzīvesbiedre, kura neslēpa prieku par jauno Ginesa rekordu, jo tādējādi visa pasaule uzzinās par kahonu.

Peru Nacionālais kultūras institūts kahona kasti par nacionālo mantojumu pasludināja 2001. gadā. Peruāņu tradicionālā mūzikas instrumenta vēsture aizsākās 19. gadsimta sākumā, kad pirmo reizi šādas bungojamās kastes parādījās Peru piekrastes rajonos. Tagad kahons ir ļoti izplatītos visā valstī, un tā ritmi dzirdami arī kubiešu un mūsdienu flamenko mūzikā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl