3500 bundzinieku pārspēj Ginesa rekordu

Komentāri
3500 bundzinieku pārspēj Ginesa rekordu
Foto: Mr.TinDC, Flickr

Nedēļas nogalē Peru galvaspilsēta Lima rībēja bungu skaņās. Lai godinātu nacionālo perkusiju instrumentu kahonu, vienkopus bija pulcējušies ap 3500 bundzinieku.

Jau astoto reizi Limā notika starptautiskais peruāņu kahona festivāls. Šoreiz, lai godinātu nacionālo perkusiju instrumentu, mūziķi bija nolēmuši pārspēt Ginesa pasaules rekordu. Šim mērķim bija nepieciešami 3500 bundzinieki, kas vienlaikus bungo uz kahona vienu un to pašu ritmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Starp bundziniekiem bija arī daudz jauniešu un bērnu. Kāds 10 gadus vecs zēns stāsta, ka viņš kahonu spēlē kopš agras bērnības. Puikam instruments ļoti patīk, un pareizās bungošanas iemaņas viņam ierādījis skolotājs.

Šā gada kahona festivāls veltīts izcilajam peruāņu perkusionistam Rafaelam Santam, kurš mūžībā aizgāja pagājušā gada vasarā. Festivālā piedalījās viņa dzīvesbiedre, kura neslēpa prieku par jauno Ginesa rekordu, jo tādējādi visa pasaule uzzinās par kahonu.

Peru Nacionālais kultūras institūts kahona kasti par nacionālo mantojumu pasludināja 2001. gadā. Peruāņu tradicionālā mūzikas instrumenta vēsture aizsākās 19. gadsimta sākumā, kad pirmo reizi šādas bungojamās kastes parādījās Peru piekrastes rajonos. Tagad kahons ir ļoti izplatītos visā valstī, un tā ritmi dzirdami arī kubiešu un mūsdienu flamenko mūzikā.

Lasi vēl