Mellenes pārdod bez pieskatīšanas – brīvdienās šosejas malā veikts interesants eksperiments

29 komentāri
Mellenes pārdod bez pieskatīšanas – brīvdienās šosejas malā veikts interesants eksperiments
Foto: Zane Eniņa

Uz Pleskavas šosejas nedēļas nogalē garāmbraucējus pārsteidzis kāds paša rociņām darināts “stends”, uz kura pārdošanā izliktas tikko lasītas mellenes. Atšķirībā no citām šāda veida tirgotavām, produkciju neviens nepieskatīja jeb tās tirgojās bez pārdevēja. Kā izrādās, šis ir godīguma tests, kas nosaukts – Godīgas mellenes. Tā autore ir ceļotāja Zane Eniņa, kurai, kā izrādās, šis nav pirmais šāda veida projektiņš.

“Savulaik darbā veicām eksperimentu, aicinot garāmgājējus uzspēlēt seno cipars vai ģerbonis spēli. Ja dalībnieku minējums bija pareizs, viņi varēja vienu latu paturēt, ja nē – monēta bija jāatdod,” savā blogā raksta autore, kura atzīst, ka rezultāti bijuši gandrīz tādi paši kā varbūtības teorijai – puse naudu atdevuši, bet puse aizgājuši ar latiņu kabatā.

Kas ir Godīgās mellenes?

“Tā kā daļu savas dienas tagad pavadu mežā, radās doma par Godīgajām mellenēm – uzlikt šosejas malā galdiņu ar ogām, uzlikt cenu zīmīti un nolikt blakus krājkasīti. Un paskatīties, kas notiks,” atklāj Zane par savu jaunāko godīguma testu. Viņa pat izgatavoja speciālu zīmi, kas ļauj autovadītājiem 200 metrus pirms kārotajām mellenēm laikus sākt bremzēt. Un pats princips, lai tiktu pie kārotā garduma, ir pavisam vienkāršs: “Norādītā cena ir rekomendējošs ziedojums, bet var atstāt mazāk, ja tev tas šķiet par dārgu. Vai arī vairāk – ja atbalsti pašu ideju un ēverģēlības. Ja esi pēdējais pircējs, lūdzu, paņem krājkasīti un ienāc pagalmā – par to tiksi pie vēl viena trauciņa tāpat vien!” Tā teikts paskaidrojuma lapiņā pie Godīgajām mellenēm, lai visiem būtu skaidrs, kādi ir šī testa brīvprātīgie noteikumi.

Foto

Vienreizējs projekts

Kā portālam Skaties.lv atzina Zane, šis bija tikai vienreizējs projekts, bet tas nemaina prieku par padarīto, jo tests nostrādāja veiksmīgi – meitene bija salasījusi astoņas “ķobītes”, no kurām nopirktas tika četras. Godīgo melleņu cena, kā tika norādīts paskaidrojumā pie tām, bija +/- 2 eiro par vienu iepakojumu, kas galu galā rezultējās 8 eiro un 20 centu lielā peļņā. Eksperimenta autore saka lielu paldies visiem tiem, kas piedalījās!