11.novembra krastmalā Rīgā sagaidīs Jauno gadu

Komentāri
11.novembra krastmalā Rīgā sagaidīs Jauno gadu
(Foto: LETA)

Rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz 11.novembra krastmalā plānoto Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu ar īpaši sagatavotu kultūras programmu, mūziķu, populāru grupu un dīdžeju priekšnesumiem, kas norisināsies no šī vakara plkst.21 līdz 1.janvāra plkst.3.

Pasākuma apmeklētāji varēs arī vērot svētku uguņošanu, apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus.

No plkst.21 svinību apmeklētāji varēs ļauties rokenrola ritmiem Pita Andersona grupas pavadībā, klausīties grupu Ryga un vērot Andžeja Grauda bungu skolas grupas Plaukstas priekšnesumu. Īsi pirms pusnakts krastmalā uzstāsies postfolkloras grupa Iļģi.

Tieši gadumijā 11.novembra krastmalā būs svētku uguņošana. pastāstīja viens no uguņošanas priekšnesuma organizatoriem, tā šajā gadumijā pārsteigs ar muzikāliem risinājumiem ilustratīvā nolūkā.

Pēc svētku uguņošanas svinības turpināsies grupu Labvēlīgais tips un Keksi muzikālā priekšnesuma pavadībā. Vēlāk klātesošie varēs dejot un līksmoties kopā ar dīdžejiem Arti Volfu un Egonu Reiteru.

Omulīgākai svētku gaisotnei pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sasildīties pie ugunskuriem un iegādāties tirgotāju piedāvātos gadumijas tradīcijām raksturīgus ēdienus un dzērienus.

Lai nodrošinātu jauku gaisotni svētku norises vietā, ikviens aicināts ievērot sabiedrisko kārtību un drošību. Pasākuma norises vietā aizliegts ienest sprādzienbīstamus priekšmetus un pirotehniku, asus priekšmetus, šaujamieročus un citas bīstamas lietas. Tāpat apmeklētāji ir atbildīgi par savām personīgajām mantām. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja pasākumā būs atļauta tikai kopā ar vecākiem. Vienlaikus vecāki aicināti pieskatīt savus nepilngadīgos bērnus. Pasākuma teritorijā sabiedrisko kārtību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policija.

Svētku sajūtu vecā gada vakarā un arī pēc pusnakts būs iespēja baudīt ne tikai 11.novembra krastmalā, bet arī Vecrīgā, kur darbosies Ziemassvētku tirdziņi. Doma laukumā Jaunā gada sagaidīšanas pasākuma programmā valdīs jautrība, joki, būs iespēja minēt tautas ticējumus, liet laimes, klausīties muzikālus priekšnesumus, bet pēc pusnakts dejot dīdžeja Toma Grēviņa pavadībā. Līvu laukuma tirdziņā būs Jaunā gada sagaidīšanas Rockabilly balle kopā ar Pitu Andersonu un grupu The Swamp Shakers, notiks arī dažādi konkursi un atrakcijas, kā arī uguns šovs. Savukārt Esplanādē muzicēs dīdžejs Guntars Simanovičs.

Gan pirms gadu mijas, gan Jaunajā gadā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt arī festivāla Ziemassvētku egļu ceļš 74 vides objektus, kā arī atpūsties sportiskā gaisotnē, apmeklējot Spīķeru slidotavu, kas darbosies līdz pat plkst.2 naktī.

Šodien un rīt, 1.janvārī, Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Lasi vēl