Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Otrdiena, 14. jūlijs

Oskars, Ritvars, Anvars

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

“Dzīves raibumi” aktualitātes

Jāņu ticējumi un paražas

Jāņu ticējumi un paražas 1

Ar Jāņiem latviešiem saistīti daudz un dažādi ticējumi un paražas. Tie ir saules godināšanas svētki, ko simbolizē gan vainaga apaļā forma, gan ugunskurs, gan dzeltenais siera ritulis.

Ko nākas piedzīvot stopētājiem, lai nokļūtu vienā no pasaules izolētākajām vietām? Latviešu ceļotāju stāsts

Ko nākas piedzīvot stopētājiem, lai nokļūtu vienā no pasaules izolētākajām vietām? Latviešu ceļotāju stāsts 4

Divu latviešu solis pasaulē – pāri septiņām maģiskām Āzijas valstīm uz pašu zemi kājām gaisā – Austrāliju. Pēc divu gadu ilgas pasaules tūres un četrām publicētām ceļojumu stāstu grāmatām no grāmatu sērijas ”Ar stopiem apkārt pasaulei” Laine un Arturs turpina izaicināt un pārspēt savas robežas, lai svinētu dzīvi par tās skaistumu un pārbagātību.

Astoņas aizraujošas lietas, ko maijā izbaudīt kopā ar ģimeni

Astoņas aizraujošas lietas, ko maijā izbaudīt kopā ar ģimeni 1

To vairs nevar ne noliegt, ne nepamanīt – daba beidzot ir modusies, pavasaris rit pilnā sparā, un arī vasara vairs nav aiz kalniem. Un, lai gan šogad plānotie publiskie pasākumi mums iet secen, tas nenozīmē, ka tikpat aizraujoši nevaram izbaudīt pavasara klātbūtni ģimenes lokā, atpūšoties dabā vai stiprinot ģimeniskās tradīcijas mājas apstākļos. Šis pavasaris ir īstais laiks, kad izmēģināt to, par ko, iespējams, jau sen esat domājuši un runājuši, bet ko ikdienas saspringtajā ritmā tā arī neesat paguvuši īstenot. Aiziet kopīgās izklaidēs!

Atceries bērnību! Kāds bija tavs iecienītākais mājās gatavotais deserts?

Atceries bērnību! Kāds bija tavs iecienītākais mājās gatavotais deserts?

Mūsdienās ikvienās mājās ir atrodama vismaz viena pavārgrāmata, turklāt šobrīd arī interneta dzīlēs atrodama teju jebkura ēdiena recepte visdažādākajās variācijās. Tādēļ virtuvē bieži eksperimentējam, atklājot vienu mīļāko ēdienu pēc otra, tomēr ir dienas, kad vērts atgriezties pie klasiskām vērtībām un pakavēties bērnībā, atminoties tās garšas, kas kādreiz vai vēl joprojām liek mums labsajūtā aizvērt acis. Kad pēdējo reizi gatavots uzpūtenis vai buberts? Vai arī biskvīta rulete? Sagaidot Māmiņdienu, atcerēsimies latviešu iecienītākos desertus, kurus likt galdā par godu mammai un izbaudīt ģimenes lokā.

Ar savējiem pie viena galda – aizraujošs piedzīvojums ar spēlēm un saldējumu!

Ar savējiem pie viena galda – aizraujošs piedzīvojums ar spēlēm un saldējumu!

Pavasaris šogad izvērties par ļoti koncentrētu kopābūšanas laiku, kad daudzi no mums vairāk nekā jebkad agrāk pavada laiku tieši ģimenes lokā, baudot sirsnīgas sarunas un kopā būšanas prieku. Un, lai kopā pavadīto laiku padarītu vēl aizraujošāku un iedvesmotos nesteidzīgām darba dienu vakaru un svētku brīvdienu aktivitātēm, piedāvājam likt lietā gadu gaitā iemīļotas un arī vēl līdz šim neatklātas galda spēles, kas patiks gan lieliem, gan maziem. Lai sākas turnīri!

4. maija Latvijas filmu maratons šogad visā pasaulē: programmā – īpašas pirmizrādes, kino klasika un erotiskā animācija

4. maija Latvijas filmu maratons šogad visā pasaulē: programmā – īpašas pirmizrādes, kino klasika un erotiskā animācija

Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ Nacionālais Kino centrs tradicionālo 4. maija Latvijas filmu maratonu šogad rīko interneta vidē – portālā filmas.lv –, tomēr saglabājot ”kinoteātra modeli” – deviņi kinoseansi konkrētos laikos, arī pirmizrādes un pat grāmatas atvēršana. Turklāt šogad maratona programma būs pieejama visur pasaulē, ne tikai Latvijā.

Jautri un aktīvi svētki kopā ar savējiem – gatavo un dejo!

Jautri un aktīvi svētki kopā ar savējiem – gatavo un dejo!

Ilgi gaidītais maija mēnesis beidzot ir klāt, un šīs nedēļas nogale ir laiks, kad varam kārtīgi izbaudīt ”garās” brīvdienas un svinēt Latvijai nozīmīgus svētkus, taču jāņem vērā, ka šogad brīvdienas lielākoties paies mājas apstākļos un šaurākā radu un draugu lokā nekā ierasts. Taču tas nebūt nenozīmē, ka tāpēc vien izpaliek jautrība, aktīvas nodarbes un saviesīga kņada. Tas viss ir iespējams arī pašu tuvāko lokā, ja sagatavojam sev labu izklaidi paši. Kāpēc gan uz šo latvisko svētku nots radoši neizpausties mājas apstākļos? Sarīkojiet tautasdziesmu konkursu, noorganizējiet tautisko deju kursus un iemācieties kādu jaunu svētku recepti! Jautrība garantēta gan lieliem, gan maziem!

Svētku brīvdienas īsti latviskā garā ar pašu radītu izklaidi

Svētku brīvdienas īsti latviskā garā ar pašu radītu izklaidi

Maijam strauji tuvojoties, klāt ir arī Latvijai nozīmīgi svētki – 30. gadadiena, kopš tika atjaunota mūsu valsts neatkarība, un tāpēc šī diena noteikti ir pelnījusi īpašu uzmanību. Tā kā šogad mēs nevaram sanākt kopā ierasti kuplākā skaitā – ar radiem un kaimiņiem pie viena liela, balti klāta galda -, svinēsim tos tikai ar pašiem tuvākajiem, baudot kopā būšanas prieku. Un, iespējams, šis ir īstais brīdis, lai savā dzīvē ieviestu ko pavisam jaunu un atmiņā paliekošu, kas varētu pārvērsties arī par skaistu ģimenes tradīciju. Pavadīsim šos svētkus mājīgās sarunās un Latvijas svētkiem veltītās aktivitātēs kopā ar saviem mīļajiem!

Kā pārveidot bērnistabu par pusaudža istabu? Interjera dizaineres padomi

Kā pārveidot bērnistabu par pusaudža istabu? Interjera dizaineres padomi

Pusaudžu istabas iekārtojums ir viens no lielākajiem interjera dizaina izaicinājumiem – telpai ir vienlaikus jākļūst par saimnieka spilgtās personības spoguli un jāspēj pildīt ļoti daudzas funkcijas, jo jaunieši guļ, mācās, glabā mantas, atpūšas un pavada laiku ar draugiem vienā istabā. IKEA interjera dizainere Ieva dalās ieteikumos, kā pārveidot bērnistabu, kad bērns jau sasniedzis pusaudža vecumu.

Rabarberu saldējums – atsvaidzinošs jaunums bagātīgajā saldējuma vēsturē jeb kā visu iecienītais saldējums no impēriju lielākā noslēpuma nonācis līdz mūsu galdiem?

Rabarberu saldējums – atsvaidzinošs jaunums bagātīgajā saldējuma vēsturē jeb kā visu iecienītais saldējums no impēriju lielākā noslēpuma nonācis līdz mūsu galdiem?

Saulei spīdot arvien spožāk un sildot arvien vairāk, cilvēki meklē veidus, kā veldzēties, kas nozīmē tikai vienu – saldējuma sezona ir sākusies! Apvienojot patīkamo ar lietderīgo – saldu našķi ar patīkamu vēsumu, nav pārsteigums, ka saldējums ir neatņemama gada siltās sezonas sastāvdaļa. Šajā pavasarī tradīcijām bagātais saldējums ”Mājas” iepriecina ar garšīgu jaunumu – krējuma saldējumu ”Rabarberu svaigums”, kurā klasiskais vaniļas saldējums apvienots ar viegli skābeno Latvijas rabarberu ievārījumu. Tomēr ne visi zina, kā saldējums kļuvis par vienu no pasaulē iecienītākajiem našķiem un kādi bijuši tā pirmsākumi.