Prāta vētrai padomā pievērsties šlāgermūzikai

Komentāri

Ēnu dienas rītā radio Star FM studijā viesojās grupa Prāta vētra, un jautrā sarunā ar Baibu Sipenieci-Gavari un Jāni Romanovski tika atklāts arī kāds, kā mūziķi paši atzīst, izaicinājums – veidot šlāgergrupu ar spēcīgu šlāgerrepertuāru.

Grupa Prāta vētra šonedēļ laida klajā pirmo dziesmu Apēst ziemu no maijā gaidāmā albuma, kopš trešdienas vakara vietnē ekase.lv atsākusies biļešu tirdzniecība uz vasarā notiekošajiem četriem koncertiem, un līdz sestdienas vakaram tās būs pieejamas par īpašo cenu – 21 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr paši mūziķi ķērušies pie gaidāmā albuma 7 soļi svaiga gaisa dziesmu latviskošanas. ”Sanāca tā, ka pirmais metiens bija angliski – mēs Berlīnē rakstījām, tagad latviskojam,” stāsta Renārs Kaupers un uzsver pilsētas labās puses: ”Studija laba, producents brīnišķīgs – viņš tur arī dzīvo –, Berlīne kā iedvesmas pilsēta”.

Līdz ar jauno albumu un koncertiem grupas dziedātāju rindās atgriezīsies ģitārists Jānis Jubalts, tiesa, piedziedot otro balsi Renāram. ”Tas man patīk daudz labāk nekā dziedāt pašam,” smej Jubalts, kura līdz šim zināmākais solodziedājums ir dziesma Spogulīt, spogulīt! .

Prāta vētras lielākais izaicinājums, visticamāk, nākamgad būs šlāgergrupa Mītavas kumeļi. ”Jau ir tapis albuma nosaukums – Viss lai savu gaitu rit. Es biju pie plostniekiem Strenčos, un viņi uzreiz man iedeva nākamo rindu – Katram plostam sava gaita,” stāsta Kaupers.

Kā viens no nākotnes plāniem ir arī ar Guntara Rača gādību topošā Prāta vētras nošu grāmata.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl