Politiķu kaklasaites – stils un bezgaumība vienuviet

Komentāri

Vērojot politiķu ģērbšanās stilu, etiķetes un protokola speciāliste Aija Strautmane kaklasaitei pievērš īpašu uzmanību. ”Tā ir jāsien skaisti un pareizi. Kaklasaites pareiza sasiešana un mezgla atrašanās pareizā vietā – tas ir vīrieša gods, stāja un lepnums,” viņa akcentē.

Šobrīd ārkārtīgi izplatīta kļūda – kaklasaite vienkārši tiek iekārta kaklā. ”Ir vaļā augšējā poga vai divas augšējās pogas. Tad ir jautājums: kādēļ kaklasaite šeit ir iekārta,” vērtē A. Strautmane.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Dombrovska kungs vēl joprojām nevar to kaklasaiti līdz galam sasiet. Viņš ļoti mēģina, bet tā podziņa vienmēr augšā redzama,” smaidot kritizē etiķetes speciāliste. Viņas kritiku izpelnījies arī Jānis Urbanovičs un Valdis Zatlers. ”Kaklasaites garumam jābūt līdz bikšu jostai,” A. Strautmane pamāca. Tāpat oficiālos pasākumos žaketei jābūt aizvērtai.

Atis Lejiņš Latvijas Eiropas prezidentūras pasākumos uzstājas ar speciālu kaklasaiti. Viņš vīriešu aksesuāru valkāšanas gudrības aizguvis no tēva, kas bijis skolotājs un uz darbu vienmēr devies uzvalkā un ar kaklasaiti.

Nav pareizi, ja politiķis, augsta ranga amatpersona oficiālos pasākumos kaklasaiti nesien vispār. ”Kāda motivācija mūsu mēram, es, godīgi sakot, neesmu dzirdējusi, jo pēdējā laikā viņš visai bieži parādās bez kaklasaites,” Nilu Ušakovu kritizē A. Strautmane.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl