Komentāri
Pirmo latviešu 3D filmu desmit dienu laikā noskatījušies 599 cilvēki
Publicitātes foto

Pirmo latviešu 3D formāta filmu Rīga-2041 desmit dienu laikā noskatījušies 599 cilvēki, aģentūru LETA informēja SIA Forum Cinemas.

Filmu kinoteātrī Kino Citadele sāka rādīt 23. janvārī. Pirmajā nedēļas nogalē, kad filma tika izrādīta, to bija apmeklējis 181 cilvēks. Pagājušajā nedēļas nogalē filmu apmeklēja 75 cilvēki.

Filmas uzņemšana stereoskopiskā 3D formātā Latvijā ir jaunums, kas pašmāju kino industrijas darbiniekiem ļauj sekot pasaules kino nozares tendencēm. Filma savu pirmizrādi piedzīvoja Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 programmā 29. decembrī, tomēr plašākai publikai pieejama kļuva tikai janvārī.

Filmu veidojuši režisori Didzis Eglītis, Kārlis Vītols, Trīna Rūmete un Adina Istrate. Tajā ir apvienoti vairāki stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās pilsētā, kuru pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikviena cilvēka problēmas. Tās varoņi neatgriezeniski maina savu izskatu, jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos, vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Kopā ar Rīga-2041 tiek izrādīta arī britu režisora Endrjū Mērčija īsfilma Brīva darba vieta, nīderlandiešu režisora Basama Kurdali īsfilma “Ziloņa sapnis” un franču režisores Lorēnas Mofatas darbs Neacs.

Lasi vēl