1 komentārs
Pie sirds Misiņkalna kapos joprojām deg sveces… Mārtiņam Freimanim šodien apritētu 40
Misiņkalna kapos (Aizputē) esošais Mārtiņa Freimaņa piemineklis un kapa vieta. (Sabīne Zvirbule/ Skaties.lv)

7. februāris uz mūžiem ierakstīts Latvijas mūzikas vēsturē kā izcilā mūziķa, dzejnieka un aktiera Mārtiņa Freimaņa dzimšanas diena. Šodien viņam būtu palikuši 40. Atceroties Mārtiņu, Skaties.lv devās uz Aizputi, kur klusajos Misiņkalna kapos, ziemas saules apspīdēts, slejas piemineklis Mārtiņam.

Piemineklis Aizputes Misiņkalna kapos tika atklāts 2011. gada 10. novembrī – Mārtiņa vārda dienā.

Noklausies! Šodien izdota vēl nedzirdēta Mārtiņa dziesma!

Piemineklis, kura autors ir tēlnieks un Mārtiņa draugs Uldis Zariņš, simbolizē mūziķa sirdi. Sirds ir uz pusēm pāršķelta. Viena tās puse mirdz un ir perfekti nopulēta, kamēr otra – sūnām apaugusi un pavisam raupja.

Foto

Skaties.lv Mārtiņa pieminekli Misiņkalna kapos apciemoja īsi pirms mūziķa dzimšanas dienas, un jau tad uz tā gūla ziedi un skaistās rindās bija izkārtotas svecītes.

Kā Skaties.lv atklāj Aizputes iedzīvotāji, Mārtiņa piemineklis vietējiem ir mīļa vieta, kur reizēm aizstaigāt, mūziķi atceroties.

Neesot tāda brīža gada laikā, kad uz pieminekļa nebūtu ziedu.

“Gandrīz visu laiku, ja nav stipra vēja, pie pieminekļa deg sveces. Neviens īsti nezina, kurš tās visu laiku aizdedzina, taču reizēs, kad sanāk tur aizstaigāt, svecītes vienmēr ir aizdedzinātas, lai gan pie pieminekļa neviena cilvēka nav.

Šķiet, ka tās nekad neizdziest,” stāsta kāds Aizputes iedzīvotājs.

Foto: Freimis draugu un fanu fotogrāfijās

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl