Pianists Andrejs Osokins aicina uz “Brīvdabas festivālu”

0 Komentāru

Koncertdzīvi pamazām atsāk Latvijas mūziķi, kuru vidū ar īpašu festivālu savus klausītājus sola priecēt arī pianists Andrejs Osokins ar kompāniju, vēsta TV3 Ziņas.

Neskatoties uz izaicinājumiem, kurus mākslinieku dzīvē ienesa pandēmija, pianists Andrejs Osokins ar draugiem jau otro gadu klausītājus uzņems Rīgas Klavieru salonā Brīvības ielā 152. Tur 7.jūnijā sāksies īpaši gatavota koncertprogramma, kurai dots nosaukums “Osokina Brīvības festivāls”.

“Tagad mums ir iespēja spēlēt klātienē un tā ir fantastiska iespēja sarunāties ar katru no mūsu klausītājiem  un skatītājiem, tā ir jau brīvība. Tāpēc man liekas šis vārds ir ļoti svarīgs tieši tagad, kad pakāpeniski atgriežas klātienes koncerti,” apliecināja Osokins.

Piecās dienās un  astoņos koncertos klausītāji varēs baudīt tikai ne tikai paša pianista meistarīgo klavierspēli, bet arī virkni citu mākslinieku uzstāšanās.

“Katru dienu klausītājus gaida ļoti lieli pārsteigumi un ļoti daudzveidīgas programmas. Un, es domāju, tas tiešām būs pārdzīvojums, it īpaši, ja tas būs pirmais koncerts pēc lielas pauzes klātienē,” tā Osokins.

Ar vairākiem koncertiem priecēs arī šarmantā dziedātāja Katrīna Gupalo, kura uzsver, šie koncertī būs īpaši ar tuvību un intīmo atmosfēru.

“Vistiešākajā nozīmē, jo kur vēl jums ir iespēja būt tik tuvu klāt māksliniekam un redzēt visu caur pašu tuvāko objektīvu. Un, protams, izjust visas emocijas un enerģiju. Bezmaz būt ar mums kopā šeit blakus un spēlēt četrrocīgi,” spriež mūziķe Katrīna Gupalo,

Īpašu pārsteigumu sagādājis arī virtuozais saksofonists Deniss Paškevičs. Ierasti viņš redzams uz džeza mūzikas skatuvēm, tomēr šoreiz klausītājiem kaut kas mazāk dzirdēts – elektro akustiskās mūzikas projekts “TEN KA”.

“Tas ir kaut kādā ziņā arī alter ego. Jo cilvēki tiešām zina mani, kā Denisu Paškeviču, kurš spēlē džezu. Bet ir tā otra puse ar nosaukumu “TEN KA”. Kad mēs domājam par klasisku džezu, mēs domājam par kontrabasu, bungām, par saksofonu un akustiskām situācijām, tad “TEN KA” ir vairāk balstīts uz elektro akustisko mūziku,” stāsta saksofonists Deniss Paškevičs.

Savukārt aktieris Ģirts Krūmiņš satiksies ar Andreju Osokinu īpašā koncertizrādē. Tajā savīsies Krūmiņa lasītā krievu dzejnieces Marinas Cvetajevas, kā arī pašmāju autores Velgas Kriles dzeja ar Osokina spēlētu Pētera Čaikovska, Jāņa Mediņa un citu komponistu skaņdarbiem.

“Tur ir katram savs stāsts. Gan Cvetajevas, gan Kriles dzeja ir tik personiska, ka, es domāju, tur katrs varēs atrast kaut ko savu un identificēties. Tur ir, ko domāt, un tas būs tāds ceļojums iekšējā pasaulē un emocijās,” norāda aktieris.

Piecus no astoņiem koncertiem varēs apmeklēt tikai klausītāji ar Covid-19 sertifikātiem. Savukārt trīs priekšnesumi atvēlēti arī tiem, kuri varēs uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

0 Komentāru