Komentāri

Studija Lokomotīve producētā filma par Latgales īpašo raksturu un attiecībām ar laiku, vietējo cilvēku spēku un ticību aizvadītās nedēļas nogalē saņēma Latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks 2014, un tūlīt pēc tam Pelikāns tuksnesī tiekas ar skatītājiem prestižajā Zagrebdox filmu festivālā Horvātijā, vēsta studijas pārstāve Zanda Dūdiņa.

Viena no vizuāli izteiksmīgākajām pēdējo gadu Latvijas dokumentālajām filmām – režisora Viestura Kairiša filma Pelikāns tuksnesī šajās dienās ir uzmanības centrā gan pašu mājās, gan ārvalstīs.

”Prieks, ka filmu novērtē zemē, kurai tā veltīta. Pelikāns tuksnesī nav nekas cits kā mīlestības apliecinājums Latgalei. Man personīgi tā ir vērtīgākā balva un novērtējums, ko šī filma ir saņēmusi. Vēlreiz sveiciens un paldies Latgales cilvēkiem! Man ļoti žēl, ka pats nevarēju piedalīties balvas pasniegšanas ceremonijā,” par Latgalē saņemto balvu priecājas Viesturs Kairišs. Balvu Boņuks 2014 Latgales vēstniecībā GORS saņēma filmas producents Roberts Vinovskis, jo režisors ir devies tikties ar skatītājiem Zagrebdox festivālā Horvātijā.

2014. gada nogalē Pelikāns tuksnesī ieguva vairākas nacionālās balvas – Viesturs Kairišs Lielo Kristapu saņēma kā labākais dokumentālās filmas režisors, bet Gints Bērziņš – kā labākais dokumentālās filmas operators. Likumsakarīgi, ka filma tiek atzinīgi novērtēta arī starptautiskajā apritē – tās pasaules pirmizrāde 2014. gada aprīlī notika nozīmīgajā Visions du Réel festivālā Šveicē. Savukārt Let’s Cee filmu festivālā Austrijā tā saņēma žūrijas īpašo balvu par meditatīvo pieeju un vizuāli poētisko māksliniecisko risinājumu.

Šajās dienās, 23. un 24. februārī, notiek filmas seansi prestižā dokumentālo filmu festivāla Zagrebdox konkursa programmā. Tas piedāvā izcilu filmu buķeti – Par vīriem un karu (Of Men and War), kas šogad atzīta par labāko nozīmīgākajā Eiropas dokumentālo filmu festivālā IDFA, šī gada Oskaram nominēto dokumentālo filmu Virunga un citas. Konkursa programmā Zagrebdox skatītājiem iespējams noskatīties Eiropas izcilāko dokumentālo filmu režisoru darbus.

Par festivāla galveno balvu – Lielo zīmogu – cīnās 25 filmas, un uzvarētāja tiks paziņota festivāla noslēguma ceremonijā 28. februārī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl