Oskaru par labāko filmu saņem Putncilvēks

Komentāri

Šonakt pasniegtas kino pasaulē vienas no svarīgākajām balvām – Oskari. Šogad ASV Kinoakadēmijas balva tika pasniegta 87. reizi. Par labāko filmu atzīta Putncilvēks, labākā aktrise – Džuliana Mūra, labākais aktieris – Edijs Redmeins, labākā ārzemju filma – Ida.

Pirmo reizi Oskara balva pie filmu industrijas pārstāvjiem nonāca 1929. gadā. Oskara vārdu gan zeltītā statuete oficiāli ieguva tikai desmit gadus vēlāk, lai gan tas neoficiāli figurējis jau pirms tam. Tiek uzskatīts, ka vārds nācis no Kinoakadēmijas bibliotekāres, kura izsaukusies, ka statuete viņai atgādina viņas onkuli Oskaru.

Pirmajā Oskara ceremonijā zeltītās statuetes tika pasniegtas 13 kategorijās, pretendentu vidū dažādās kategorijās bija 25 filmas, bet pasākumu apmeklēja vien 270 cilvēki.

Salīdzinājumam – šogad balvu pasniedza 25 kategorijās, nominantu sarakstā ir 60 filmas, bet pašu apbalvošanu visā pasaulē savos televīzijas ekrānos vēroja desmitiem miljonu cilvēku. Pašos balvas pirmsākumos uzvarētāji bija zināmi jau trīs mēnešus pirms ceremonijas, bet mūsdienās laimīgā statuetes ieguvēja vārds līdz pēdējam brīdim tiek glabāts aploksnē.

Kategorijā Labākā ārzemju filma līdzās Mauritānijas, Argentīnas, Polijas un Krievijas filmām uz balvu pretendēja arī Igaunijas un Gruzijas kopražojums Mandarīni, kas stāsta par diviem igauņu vīriem kara laikā Gruzijā. Un Oskaru šonakt saņēma Poļu režisora Pāvela Pavlikovska filma Ida.

Kategorijā Labākais aktieris tika nominēti Stīvs Karels par lomu filmā Lapsu medības, Bredlijs Kūpers par lomu filmā Amerikāņu snaiperis, Benedikts Kamberbačs par tēlojumu filmā Imitācijas spēle, Maikls Kītons par tēlojumu filmā Putncilvēks un Edijs Redmeins, kurš filmā Teorija par visu iejutās zinātnieka Stīvena Hokinga lomā. Oskaru saņēma Edijs Redmeins.

Uz Oskara statueti par labāko sievietes lomu pretendēja Mariona Kotijāra par lomu filmā Divas dienas, viena nakts, Felisitija Džonsa par Hokinga sievas lomu filmā Teorija par visu, Džuliana Mūra, kas filmā Joprojām Alise tēlo atmiņu zaudējošu profesori, Rozamunde Paika par lomu filmā Neatrodamā un Rīza Viterspūna par lomu filmā Mežone. Oskaru saņēma Džuliana Mūra.

Par labākā režisora godu sacentās Alehandro Injaritu ar filmu Putncilvēks, Ričards Linkleiters ar savu 12 gadus tapušo darbu Puikas gadi, Benets Millers ar filmu Lapsu medības, Vess Andersons ar filmu Viesnīca Diženā Budapešta un Mortens Tildums ar filmu Imitācijas spēle. Oskaru saņēma Injaritu par Putncilvēku.

Un visbeidzot– kategorijā Labākā filma šogad nominētas astoņas filmas, un gandrīz visas tikušas vai tiks rādītās kinoteātros arī Latvijā. Uz Oskara balvu pretendēja Amerikāņu snaiperis, Putncilvēks, Puikas gadi, Viesnīca Diženā Budapešta, Imitācijas spēle, Selma, Teorija par visu un Atsitiens. Oskaru saņēma filma Putncilvēks.

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl