Komentāri
Orķestris Rīga izziņo pavasara festivāla Windstream programmu
Foto: Imants Strangots

Profesionālais pūtēju orķestris Rīga sesto gadu aicina uz pavasara festivālu Windstream, piedāvājot plašu koncertprogrammu Rīgas labākajās koncertzālēs un baznīcās, informē orķestra pārstāve Linda Ausēja.

Festivāls sāksies dienā, kad iestājas astronomiskais pavasaris. Šā gada koncertos tiks piedāvāti gan akadēmiski, gan neakadēmiski ārzemju un latviešu komponistu skaņdarbi pūtēju orķestra Rīga un citu mūziķu izpildījumā.

Festivāla Windstream atklāšanas koncerts Maestro – Piano – Rīga notiks 21. martā Lielajā ģildē. Kopā ar profesionālo pūtēju orķestri Rīga uzstāsies maestro Raimonds Pauls, Inga Šļubovska, Ance Krauze, Daumants Kalniņš un Oskars Petrauskis. Diriģents Kaspars Ādamsons. Programmā Raimonda Paula mūzika.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Divos koncertos piedalīsies Rīgas kamerkoris Ave Sol – 25. martā Rīgas Domā koncertā Aizvestajiem skanēs J. Brāmsa, P. Vaska, P. Butāna un I. Mežaraupa skaņdarbi, kurus interpretēs diriģents Guntis Kuzma un solisti Sonora Vaice un Ingus Pētersons, savukārt 3. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks Lielās piektdienas koncerts Andra Veismaņa vadībā. Skanēs fragmenti no Dž. B. Pergolēzi Stabat Mater ar solistes Evijas Martinsones un Lauras Greckas piedalīšanos.

Ieeja koncertos ar bezmaksas ielūgumiem.

6. aprīlī kinoteātrī Splendid Palace pasākums ģimenēm un bērniem – Otrās Lieldienas kopā ar orķestri Rīga. Iespēja bērniem pašiem izgatavot mūzikas instrumentus. Kopīgi svētki un labāko instrumentu saspēle uz skatuves. Diriģents Raitis Ašmanis.

Ieeja bez maksas.

Festivāls Windstream noslēgsies 15. aprīlī Lielajā ģildē ar koncerti Andris Poga un Reinis Zariņš. Izcilais diriģents Andris Poga un pianists Reinis Zariņš noslēguma koncertā interpretēs mūziku, ko sacerējis krievu komponists Igors Stravinskis, francūzis Žans Fransē un amerikāņu skaņradis Džeimss Bārnss.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl