Komentāri
Oranžās brīvdienas 15 gadu jubilejā izdod dubultsinglu
Publicitātes foto

Latviešu turbofolka apvienība Oranžās brīvdienas (OB) 15 gadu jubileju svinēs 21. martā Liepājas klubā Fontaine Palace. Notikumam par godu ansamblis laidis klajā dubultu singlu jeb dziesmu Turbo traktors divās atšķirīgās versijās, informē mūziķi.

Turbo traktors ir otrais skaņdarbs no OB jaunā albuma Tilti, kuru izdot ieplānots jau maijā. Ziemas sākumā grupa klausītājiem piedāvāja dziesmu Sniegpārsla, kas iezīmēja visai krasas novitātes OB tradicionālajā skanējumā. Dziesma Turbo traktors ir tipisks grupas daiļrades turpinājums. Līdz šim tā bija klausāma vairākos koncertu ierakstos, taču nu pieejama brīvi lejupielādējama ikvienam arī studijas ierakstā. Līdzās oriģinālam studijā ierakstīta Turbo traktora versija, kuru paši mūziķi nosaukuši par akustisko.

”Tas gan nav akustisks ieraksts tradicionālā izpratnē. Būtībā tā ir pilnīgi jauna dziesmas versija, izmantojot tikai akustiskos instrumentus,” skaidro grupas līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, kurš pazīstams arī ar skatuves vārdu Speiss. Viņš neslēpj, ka grupa jau ilgāku laiku plānojot sākt darbu pie līdzīgas akustiskas programmas, taču to pagaidām atvirza otrā plānā citi darbi.

Nozīmīgākais no tiem – paša albuma izdošana, jo darbs pie ieraksta ievilcies ilgāk nekā sākotnēji iecerēts, kā arī gatavošanās 15 gadu jubilejai. OB aicina ikvienu 21. martā uz Liepāju. Par godu šim notikumam sagatavota īpaša koncertprogramma. Grupas cienītājiem tā būs pirmā iespēja dzirdēt visus jaunā albuma skaņdarbus dzīvajā izpildījumā.

”Neesam nekur pazuduši. Mēs apzināti kopš pagājušās vasaras nesniedzām koncertus, lai paši varētu atpūsties un mierīgi sagatavot jaunu programmu,” saka I. Ķergalvis. Uzreiz pēc jubilejas svinībām Liepājā OB dodas koncertturnejā uz Vāciju, Poliju, Beļģiju un Nīderlandi. ”Esam pamatīgi noilgojušies spēlēt. Tik ilgu pauzi nebijām līdz šim ņēmuši. Arī grupas sastāvs nedaudz pamainījies,” atklāj mūziķis. Jau ziņots, ka OB ierindā atgriezies ilggadējais mandolīnists un ģitārists Kaspars Čakste, savukārt basu spēlēs Raitis Neitāls.

Arī šogad grupas faniem no Rīgas uz koncertu Liepājā un pēc tam atpakaļ būs iespēja nokļūt ar īpašu autobusu. Tāpat pirmajiem pieejamas atlaides Fontaine Royal viesnīcā. Vairāk informācijas meklējiet oranzas.lv, kā arī grupas profilā portālā facebook.com/oranzasbrivdienas un draugiem.lv/oranzas!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl