No zīmēšanas ar krītiņiem līdz iespaidīgiem grafiti darbiem! Intervija ar noslēpumaino Kiwie

0 Komentāru
No zīmēšanas ar krītiņiem līdz iespaidīgiem grafiti darbiem! Intervija ar noslēpumaino Kiwie
Publicitātes foto

Kiwie ir viens no zināmākajiem pašmāju grafiti māksliniekiem, – viņa darbus varam redzēt kā Latvijā, tā arī ārpus mūsu valsts robežām.

Jāpiebilst, ka viņa segvārds un panākumi ir vienīgais, kas zināms par šo mākslinieku. Kiwie vairāku gadu garumā izdevies slēpt savu identitāti, bet tas piederas pie lietas.

Ar šo noslēpumaino mākslinieku šovasar izdevās tikties mūziķim Ralfam Eilandam, kurš pieņēmis saldējuma “Super Viva” izaicinājumu un metas iekšā jaunos piedzīvojumos.

Lieki teikt, – bet šī dueta tikšanās noslēdzās ar super koša grafiti mākslas darba radīšanu. To ikviens var aplūkot pie kafejnīcas “Pagalms”, kas atrodas Rīgā, Kronvalda bulvārī 2B.

Lai uzzinātu vairāk par abu satikšanos, ar interneta starpniecību mums izdevās neliela intervija ar noslēpumaino Kiwie.

“Ralfs mācīšanās procesā diezgan ātri apguva, kādi ir pamata principi krāsošanai un ideju domāšanai, jo tam ir izteiktas paralēles ar mūzikas veidošanu. Pamatprincipi kaut kā jauna radīšanā saglabājas tie paši jebkurā mākslas izpausmes veidā,” stāsta Kiwie.

Pagājuši jau vairāki gadi, kopš Kiwie apglezno lielākas un mazākas sienas. Viņš atklāj, – Kiwie pirmsākumi meklējami jau bērnudārzā, kad sācis aizrauties ar zīmēšanu un dažādu objektu apkrāsošanu. Tolaik gan izmantojis zīmuļus, flomāsterus un krītiņus. Uz sienām sācis krāsot 2002. gadā, bet pats Kiwie tēls radies ap 2005. un 2006. gadu.

Kiwie atminas, ka savu pirmo darbu izveidojis uz garāžas durvīm, bet ielās uzkrāsojis grafiti darbu skatebording stilistikā, kas bijis diezgan smieklīgs. Grafiti mākslas darbi dažkārt sagādājuši arī nepatikšanas, – neslēpj Kiwie.

“Protams. Un tas ir labi. Dzīvei nepieciešamas garšvielas, savādāk tāda plika zupa bez sāls vien sanāk,” saka Kiwie.

Rodas jautājums, kā šo gadu laikā izdevies noslēpt savu identitāti? Kiwie uz to atbild ar humoru un tik pat lielu noslēpumainību, kāda apvij viņa tēlu: “Identitāti izdodas turēt noslēpumā, neatbildot uz šādiem jautājumiem.”

0 Komentāru