No blondām lokām un želejas ”jumtiņa” līdz hipstera šikam. Gobzema stila evolūcija

24 komentāri
No blondām lokām un želejas ”jumtiņa” līdz hipstera šikam. Gobzema stila evolūcija
LETA

Ja nu kādam ir vēlme pakavēties siltās atmiņās par to, kādas bijušas vīriešu stila tendences pēdējo 15 gadu laikā, vērts pašķirstīt Alda Gobzema fotoalbumu. Ministru prezidenta amata kandidāts gadu gaitā spējis lieliski savienot lietišķo stilu ar karstākajām modes aktualitātēm. Skaties.lv piedāvā ieskatīties, kā gadu gaitā evolucionējis advokāta imidžs.

Kā savulaik izteicās slavenā aktrise Džūlija Robertsa, stils jāmaina tik viegli, kā nospiežot klavieru taustiņu – it kā nemanāmi, bet tai pašā laikā – radot maigu mūziku. Tieši tā rīkojies arī Gobzems. 15 gadu laikā viņš, kā teju visi Rīgas zēni, izgājis cauri ”želejas” periodam, ļāvies hipsterīguma vilnim un pat uzdrošinājies balināties, nezaudējot lietišķo advokāta imidžu.

2005. gadā viņu Latvija vairāk iepazina kā visai modīgu Maksātnespējas administrācijas direktoru. Gobzems atļāvās papildināt lietišķo ikdienas stilu ar vieglu akcentu – medaini blondām cirtām, kas kakla daļā viegli sprogojas.

2007. gada sākumā Gobzems krasi mainīja stilu, romantiskās sprogas nošķinot pavisam īsas un cekulu ieveidojot ar prāvu daudzumu želejas tolaik īpaši populārajā ”spiky” stilā. Rīgas modīgākie puiši šo atcerēsies kā gada aktuālāko frizūru pilsētā, ar kuru vismaz kādu savas dzīves brīdi lepojies teju ikviens Rīgas švītiņš. Tostarp, Gobzems.

Gada izskaņā, kad ar ”želejas jumtiņu” bija izstilojusies visa Rīga un tas strauji kļuva par bezstilu, arī Gobzems matiņus sāka godīgi ķemmēt uz pieres.

2010. gadā, kad popularitātes virsotni sasniedza hipsteru epidēmija, uz laiku tai ļāvās arī Gobzems, atlaižot stilīgu bārdiņu, nomainot klasiskās brilles uz rotaļīgāku variantu un arī ģērbšanās stilā ieviešot hipsteru modes vēsmas.

Brilles kļuva par nākamo stila eksperimentu elementu Gobzema tēlā. 2011. gadā izlēmis likt cekulam mieru, advokāts sāka rotaļāties ar acenēm, te izvēloties uzkrītošu aksesuāru tumšos rāmjos, te pārsteidzot ar pavisam nemanāmām elegantām brillītēm.

2012. gada pavasarī Gobzems atkal ļāvās friziermākslas eksperimentam un pārsteidza ar uzdrīkstēšanos, nogriežot matus ”ezītī”.

Pēc Zolitūdes traģēdijas Gobzema stils kļuva piezemētāks un pavisam lietišķs. Neuzkrītošas brillītes, vienkāršs matu griezums un nekādu ”odziņu”, kas šajā gadījumā arī būtu liekas.

Taču 2018. gadā, iesaistoties politikā, Gobzems pāršķīra jaunu lappusi arī sava stila grāmatā. Viņš izvēlējās pavisam atteikties no acenēm, bet matus pēc ilgiem gadiem atkal ataudzēt pusgarus, šķipsnas nevērīgi atķemmējot no sejas un sakārtojot aiz ausīm.

Šķiet, priecājoties par pārmaiņām dzīvē, Gobzemā atkal pamodies mazais stila eksperts. Nupat viņš iepriecinājis savus atbalstītājus ar jaunām pārmaiņām, apgriežot garās šķipsnas un pasākumos demonstrējot modīgas versijas arī par lietišķo stilu, piemēram, papildinot žaketi ar šobrīd aktuālo bītleni un demonstrējot stilīgu rūtainu žakešu kolekciju.

Kā gadu gaitā mainījušies citi politiķi, skaties šeit!