Komentāri
Naktī uz trešdienu visā pasaulē būs redzams spožs zvaigžņu lietus
FOTO: SCANPIX

Naktī uz trešdienu debesīs būs redzama neparasta dabas parādība – zvaigžņu lietus jeb meteoru plūsma Perseīdas, kas ir novērojama reizi gadā, vēsta Pasaules meteoru organizācijas mājaslapa.

Visuzskatāmāk neparasto notikumu varēs vērot ziemeļu puslodē un arī Latvijā no otrdienas vakara plkst. 22.00 līdz nākamās dienas plkst. 11.00. Zvaigžņu lietu varēs izbaudīt jebkurš iedzīvotājs, jo tā novērošanai nav nepieciešamas speciālas ierīces.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šādu parādību var novērot gadījumos, kad Zeme iziet caur putekļu daļiņu plūsmu, kas rodas, sabrūkot Tempela-Tatla komētai. Sīkas daļiņas smilšu graudiņu lielumā sadeg Zemes atmosfērā, kā rezultātā rodas zvaigžņu lietus. Zinātnieki prognozē, ka intensīvākajā periodā stundas laikā varētu krist ap 80-100 meteoriem.

Minēto komētu 1865.gadā atklāja Ernests Tempels, bet gadu vēlāk arī Horācijs Tatls, vadoties pēc informācijas, ka 1366. un 1699.gadā tika novērota komēta, bet 1799. un 1833.gadā nolija ļoti spēcīgs meteoru lietus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl