Meksikā ceļu pie Dieva iespējams rast arī vilcienu stacijās

Komentāri
Meksikā ceļu pie Dieva iespējams rast arī vilcienu stacijās
Foto: Enrique López-Tamayo Biosca, Flickr

Rēķinoties ar straujo dzīves tempu, Meksikas katoļu baznīca spērusi neparastu soli – tā izvietojusi kapelas galvaspilsētas Mehiko vilcienu stacijās.

Miljoniem Mehiko pilsētas iedzīvotāju nespēj iedomāties savu ikdienu bez metro, kas stiepjas 27 kilometru garumā, un regulāro transportlīdzekļa gaidīšanu. Tāpat lielākā daļa Meksikas iedzīvotāju nespēj savu ikdienu iedomāties bez reliģijas. 85 procenti valsts iedzīvotāju uzskata sevi par ticīgiem katoļiem, taču atklāj, ka tik saspringtā dzīves tempā atliek arvien mazāk laika, lai dotos uz baznīcu. Jaunizveidotās kapelas vilcienu stacijās ļauj viņiem turpināt kopt savu ticību, esot ceļā uz darbu vai mājām.

Kopš janvāra kapelas atvērtas Cuautitlan, Lecheria un Tultitlan stacijā. Iedzīvotājiem tās ir tik ļoti iepatikušās, ka kaimiņos esošie draudžu apgabali sākuši apsvērt, vai arī viņu pilsētas rajonu stacijās nevajadzētu ieviest ko līdzīgu. Katrā kapelā ir neliela kafejnīca un grāmatu veikals, kur ir iespējams iegādāties reliģiska satura grāmatas.

Lasi vēl