Komentāri

Soulmūziķa Mārvina Geija ģimene cenšas apturēt kanādiešu dziedātāja Robina Tika un amerikāņu producenta Farela Viljamsa hita Blurred Lines pārdošanu pēc tam, kad tiesa atzina to par plaģiātu.

Geija bērni iesnieguši prasību aizliegt 2013. gada dziesmas turpmāku pavairošanu, izplatīšanu un izpildīšanu. “Digitālajā laikmetā lieli autortiesību pārkāpšanas draudi uzglūn ikvienam māksliniekam,” teikts ģimenes paziņojumā. “Mēs vēlamies, lai tēva mantojums tiktu aizsargāts. Pieturēšanās pie autortiesību standartiem nodrošina, ka muzikālie dārgumi vienmēr tiks augstu novērtēti.”

Kā jau ziņots, Losandželosas federālā tiesa 10. martā atzina Geija ģimenes prasību, apstiprinot, ka Blurred Lines līdzinās soulmūziķa 1977. gada hitam Got to Give It Up un pārkāpj dziesmas autortiesības. Tiesa nolēma, ka Tikam un Viljamsam Geija ģimenei jāizmaksā kompensācija 7,4 miljonu ASV dolāru (septiņu miljonu eiro) apmērā, kas veido gandrīz pusi no Blurred Lines nopelnītās autortiesību atlīdzības.

Geija ģimene vēlas, lai sodīts tiktu arī reperis T.I., kurš sacerējies vienu dziesmas pantu, kā arī ierakstu kompānijas Universal Music, Interscope Records un Star Trak Entertainment.

Viljamss un Tiks plāno apstrīdēt tiesas lēmumu. “Viņi uzskata, ka Blurred Lines nācis no pašu sirds un dvēseles, neviena cita. Balstoties uz prominentu dziesmu autoru viedokļiem, viņi izjūt pienākumu pret radošo pasauli – panākt, lai šis spriedums netiktu atstāts spēkā,” sacīja Tika un Viljamsa advokāts Hovards Kings.

Lasi vēl