Komentāri

Soulmūziķa Mārvina Geija ģimene cenšas apturēt kanādiešu dziedātāja Robina Tika un amerikāņu producenta Farela Viljamsa hita Blurred Lines pārdošanu pēc tam, kad tiesa atzina to par plaģiātu.

Geija bērni iesnieguši prasību aizliegt 2013. gada dziesmas turpmāku pavairošanu, izplatīšanu un izpildīšanu. “Digitālajā laikmetā lieli autortiesību pārkāpšanas draudi uzglūn ikvienam māksliniekam,” teikts ģimenes paziņojumā. “Mēs vēlamies, lai tēva mantojums tiktu aizsargāts. Pieturēšanās pie autortiesību standartiem nodrošina, ka muzikālie dārgumi vienmēr tiks augstu novērtēti.”

Kā jau ziņots, Losandželosas federālā tiesa 10. martā atzina Geija ģimenes prasību, apstiprinot, ka Blurred Lines līdzinās soulmūziķa 1977. gada hitam Got to Give It Up un pārkāpj dziesmas autortiesības. Tiesa nolēma, ka Tikam un Viljamsam Geija ģimenei jāizmaksā kompensācija 7,4 miljonu ASV dolāru (septiņu miljonu eiro) apmērā, kas veido gandrīz pusi no Blurred Lines nopelnītās autortiesību atlīdzības.

Geija ģimene vēlas, lai sodīts tiktu arī reperis T.I., kurš sacerējies vienu dziesmas pantu, kā arī ierakstu kompānijas Universal Music, Interscope Records un Star Trak Entertainment.

Viljamss un Tiks plāno apstrīdēt tiesas lēmumu. “Viņi uzskata, ka Blurred Lines nācis no pašu sirds un dvēseles, neviena cita. Balstoties uz prominentu dziesmu autoru viedokļiem, viņi izjūt pienākumu pret radošo pasauli – panākt, lai šis spriedums netiktu atstāts spēkā,” sacīja Tika un Viljamsa advokāts Hovards Kings.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl