Makvīna izstāde rosina modes gardēžu interesi

Komentāri
Makvīna izstāde rosina modes gardēžu interesi
Foto: EPA/ LETA

Londonā atklāta vērienīga modes mākslinieka Aleksandra Makvīna tērpu izstāde, rosinot vēl neredzētu modes gardēžu un Holivudas zvaigžņu interesi. Ekspozīcijā Viktorijas un Alberta muzejā izstādīti vairāk nekā 200 Makvīnam raksturīgajā ekstravagantajā stilā darināti tērpi.

Pirms pieciem gadiem traģiski mūžībā aizgājušā modes mākslinieka darbu izstādei dots nosaukums Mežonīgais skaistums. Tās atklāšana notika pagājušās nedēļas nogalē, pulcējot kuplu skaitu Holivudas zvaigžņu un citas slavenības, kuru vidē ir ne mazums Makvīna klientu, tostarp Deivids un Viktorija Bekhemi, modeles Naomi Kempbela, Keita Mosa, Eva Hercigova, kā arī aktrise Selma Haijeka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstādē skatāmi 240 Makvīna tērpi, kuros atspoguļojas dizainera ekstravagantais stils. Tā ir lielākā modes izstāde, kāda jebkad sarīkota Viktorijas un Alberta muzejā.

Kuratore Klēra Vilkoksa Makvīnu raksturo kā “vienu no savas paaudzes ietekmīgākajiem dizaineriem, kurš prata šokēt ar aizraujošajām un spēcīgajām modes skatēm”.

Makvīns izdarīja pašnāvību 2010. gadā 40 gadu vecumā. Makvīna pētniece Luīze Ritere atklāja, ka dizaineram patikušas televīzijas pārraides par dabu. Vērojot dzīvnieku pasauli un dabas procesus, viņš smēlies iedvesmu saviem tērpiem.

Uz Makvīna tērpu izstādi iepriekšpārdošanā jau pārdoti vairāk nekā 70 tūkstoši biļešu.

Lasi vēl