LNO iepazīstina ar jaunās sezonas pasākumiem

Komentāri
LNO iepazīstina ar jaunās sezonas pasākumiem
FOTO: LETA

Jaunajā 2014./2015.gada sezonā Latvijas Nacionālajā operā gaidāmas Džakomo Pučīni operas, Artura Maskata operas ”Valentīna” pasaules pirmizrāde, monumentāli klasiskā baleta iestudējumi, izcili koncerti un iedvesmojoši izglītības projekti bērniem.

Šī sezona Latvijas Nacionālajā operā būs īpaša – skatītājiem būs iespēja redzēt jaunus, krāšņus iestudējumus, izcilus koncertus, kā arī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves uzstāsies vairākas opermūzikas zvaigznes – Inga Kalna, Liene Kinča, Maija Kovaļevska, Hiromi Omura, Olga Pudova, Marina Rebeka, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, kā arī Bavārijas orķestris ar diriģentu Marisu Jansonu un citi izcili mākslinieki.

Latvijas Nacionālā opera jauno sezonu pavadīs itāļu komponista Džakomo Pučīni opermūzikas zīmē. Skatītāju iemīļotās izrādes ”Bohēma”, ”Toska” un ”Madama Butterfly” papildinās jauni Pučīni operu iestudējumi. 20.februārī pirmizrādi piedzīvos viena no skaistākajām Pučīni operām ”Manona Lesko”. Savukārt 8. maijā LNO repertuāru papildinās vēl viens jauniestudējums – Pučīni operu diptihs ”Vīlas” (Le Villi) un ”Džanni Skiki” atjaunojums.

Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš atklāj: ”Esam veiksmīgi noslēguši pagājušo sezonu un esam gatavi jauniem radošiem notikumiem. Gribu pateikt lielu paldies visam LNO kolektīvam par paveikto pagājušajā sezonā, operas atbalstītājiem, skatītājiem par uzticību un vēlu visiem radošas izdošanās un sadarbību arī Jaunajā sezonā!”

Jauno sezonu 18.septembrī Latvijas Nacionālā opera sāks ar pirmo sezonas jauniestudējumu, vienu no Džuzepes Verdi pazīstamākajām operām ”Rigoleto”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Nacionālajā operā gaidāmi arī vairāki izcili koncerti – 24. septembrī notiks ikgadējā AS Latvijas Gāze Gada balvas pasniegšanas ceremonija un laureātu koncerts, kurā tiek sumināti labākie operas, baleta un orķestra mākslinieki, interesantākās debijas un skaistākās leģendas mākslas pasaulē. 7.novembrī ”Riga 2014” kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros pie mums viesosies Bavārijas radio orķestris pasaulē slavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona vadībā. Savukārt,14.novembrī solokoncertu sniegs izcilais latviešu basbaritons Egils Siliņš. Saspringtajā izrāžu grafikā operdziedātājs radis iespēju iepriecināt arī Latvijas klausītājus, koncerta programmā iekļaujot galvenokārt itāļu un vācu opermūziku. Savos komentāros par LNO Jauno sezonu dalās operdziedātājs Egils Siliņš: ”Esmu patiesi priecīgs par to, ka Latvijas Nacionālā opera savos iestudējumos iesaista arī jaunos latviešu māksliniekus – gan dziedātājus, gan režisorus. Iepazīstoties ar jaunās sezonas plāniem, esmu pārliecināts, ka šis būs izdevies un skaistu notikumu pilns gads”.

Kā ierasts, vecā gada nogalē un Jaunā gada sākumā, Latvijas Nacionālajā operā būs izsmalcināti un grezni gadumijas svētku koncerti. Īpašs koncerts būs arī 1.aprīlī – joku dienā, kad ar izklaidējošu koncertprogrammu uzstāsies pasaules slavu ieguvušais duets ”Igudesman & Joo”.

Jaunajā sezonā gaidāmi arī vairāki jauni izglītojošie projekti bērnu auditorijai. Jau septembrī jaunie baleta mīļotāji varēs apmeklēt atraktīvās un izglītojošās treniņstundas ”Baleta pasaulē”,  kur ar savu profesiju iepazīstinās Latvijas Nacionālā baleta jaunie mākslinieki. Iestudējums būs interesants ne tikai jaunās paaudzes skatītājiem, bet ikvienam, kuru saista baleta māksla. Atjaunojumu piedzīvos arī mazo skatītāju iemīļotā izrāde ”Mūzikas skaņas” (pirmizrāde 30.novembrī).

Latvijas Nacionālais balets nākamajā sezonā dosies viesizrādēs uz Lietuvu, Itāliju un Ķīnu, bet Latvijas Nacionālā operas trupa ar Artura Maskata operu ”Valentīna” viesosies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Šī izrāde ir iekļauta Latvijas ES prezidentūras kultūras programmas ietvaros.

 

Šodien, 13. augustā ar baletu ”Otello” sākas vasaras izrādes, kas noritēs līdz 6. septembrim. Šajā laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt deviņpadsmit operas un baleta izrādes.

 

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un ”Biļešu paradīze” kasēs, kā arī internetā.

Plašāka informācija par izrādēm atrodama LNO mājas lapā: http://www.opera.lv/lv/repertuars.

 

 

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl