Komentāri
Lidosta ”Spilve” ar krāšņu programmu svinēs 60 gadu jubileju
FOTO: LETA

Sestdien, 16.augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vēsturisko pilsētas lidostu ”Spilve” (Daugavgrīvas ielā 140), kur ar krāšņu pasākumu programmu tiks atzīmēta lidostas ”Spilves” 60 gadu jubileja. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Plkst. 10.00 apmeklētājus priecēs starptautiskais aviācijas salidojums ”Riga Fly-In 2014”. Tā laikā debesīs varēs vērot paraplānu kluba sacensības, pasaulē ātrākās ultravieglās lidmašīnas ”Tarragon demo” lidojumu, kā arī augstākās pilotāžas un Nacionālo Bruņoto spēku un valsts robežsardzes helikopteru paraugdemonstrējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svētku programmu papildinās auto moto šovs ”Ready to Race All Motorsport Stars” ar spilgtāko Latvijas sportistu piedalīšanos, dažādu disciplīnu sacensībām un paraugdemonstrējumiem trasē un jaudīgo spēkratu izstādi. ”Ready to Race All Motorsport Stars” īpašais viesis būs Reinis Nitišs. Kopā ar Reini Nitišu ”Spilvē” viesosies arī ”Ford Olsbergsmse” komandas pārstāvis – norvēģis Andreas Bakkeruds, kurš 2013. gadā izcīnīja divas uzvaras Eiropas rallijkrosa čempionātā ”Supercar” klasē Zviedrijā un Francijā un kopvērtējumā sacensību sezonu noslēdza 4. vietā.

Lidostu ”Spilve” apmeklēs arī Seno spēkratu salidojuma ”Rīga Retro 2014” dalībnieki, un šeit būs iespējams apskatīt vairāk nekā simt seno automobiļu un motociklu, no kuriem daudzi būs patiesi unikāli, reti sastopami eksemplāri. Pirmo reizi plašākai publikai tiks izrādīts profesionāli restaurētais 1931. gada BMW DA4, kā arī visvecākais ”Vintage” klases automobilis – 1923. gada ”Oldmobile”. Tāpat skatītājiem būs iespēja novērtēt daudzkārtēju elegances konkursu uzvarētāju – 1960. gada ”Cadillac Series 62 Convertible”. Bagātīgi pārstāvēts būs 20. gadsimta 20. un 30. gadumijā būvēto spēkratu klāsts, kā arī pēckara Rietumeiropā un ASV ražotie automobiļi un, protams, padomju klasika.

Šogad aprit 60 gadi kopš Spilves aerodromā svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Rīgas lidostas ēka, un ir tieši simtgade kopš Spilves pļavās nolaidies pirmais lidaparāts. Savulaik atzīta par vienu no skaistākajām lidostām visā Padomju Savienībā, saukta arī par ”Staļinisma klasicisma pērli”, mūsdienās lidostas ”Spilves” ēka ir apmeklēts tūristu apskates objekts un pieprasīta vieta dažādu kinoskatu uzņemšanai.

Patlaban lidlauks ”Spilve” ir aktīvs mazās aviācijas punkts, kas kļūst aizvien populārāks arī Eiropas pilotu vidū. Kopš 2011. gada par ”Spilves” ēkas saglabāšanu un uzturēšanu rūpējas SIA ”Rīgas nami”.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl