Latvijas garākā bize sasniedz gandrīz metru

Komentāri
Latvijas garākā bize sasniedz gandrīz metru
Konkursa Garākā bize 1. vietas ieguvēja Alisa Bulavkina. Foto: Paul Ank

Par konkursa Garākā bize uzvarētāju kļuvusi rīdziniece Alisa Bulavkina, kura lepojas ar 92 cm garu bizi un atzīst, ka kopt šādus matus nav tik sarežģīti, kā varētu šķist.

Lai nosvinētu skaistumkopšanas izstāde Expo Beauty 20. jubileju, pasākuma organizatori jau laikus izsludināja Latvijas garākās bizes īpašnieces meklēšanu, kas vainagojās ar panākumiem – konkursa laikā tika atrastas septiņas finālistes dažādās vecuma grupās, starp kurām varēja sastapt ne vien rīdzinieces, bet arī meitenes no citiem valsts reģioniem.

Konkursa īpaši izvēlētā vērtēšanas komisijas hallē darbojās visu cauru dienu, mērot gan pieteikto bižu garumu, gan atsevišķos gadījumos arī to biezumu, kas sasniedza pat 11 cm.

  • 1. vietu ieņēma rīdziniece, LU humanitārās fakultātes studente Alisa Bulavkina – konkursa ietvaros viņas nekrāsoti dabīgā bize izrādījās visgarākā no visām – 92 cm;
  • 2. vietu ieņēma skolniece Maija Rubena, kuras bizes garums sasniedza 84 cm;
  • 3. vietu ieguva tumšmate no Burtnieku pagasta, Aleksandra Mitničuka ar savu 80,5 cm garo bizi.

1. vietas ieguvēja

“Esmu ļoti priecīga par iegūto godpilno 1. vietu un jauko dāvanu no zīmola ATTIRANCE. Ikdienā matus veidoju vienkāršā copē vai astē, taču par godu šodienai biju tos sapinusi savā iecienītākajā veidā,” atzīstas uzvarētāja Alisa Bulavkina, piebilstot, ka kopt šādus matus nav īpaši sarežģīti – ”mazgāju tos katru trešo dienu, pēc tam matus kārtīgi izķemmējot. Ilgāko laiku patērē tieši to žāvēšanas process. Starp citu, neesmu pārliecināta, ka esmu garākās bizes īpašniece Latvijā – man ir māsa, kurai ir tikpat gari mati, un, iespējams, viņas bize varētu būt pat par pāris milimetriem garāka, taču tieši es paspēju pieteikties konkursam. Nākamgad šajās sacensībās gribētos redzēt vēl vairāk finālistes, jo ticu, ka Latvijā tādu varētu būt daudz, tāpēc aicinu visas garo matu īpašnieces pieteikties un atrādīt savu krāšņāko rotu arī citiem, varbūt pat saņemot arī kādu vērtīgu balvu.”

Kreatīvākā Bize

Konkursa ietvaros kompetentā žūrija noteica uzvarētāju arī Kreatīvākās bizes kategorijā, kurai tika izvirzītas divas finālistes – Elīna Rubeze un Maija Rubena. Izvēlēties viskreatīvāko matu pinumu ekspertiem palīdzēja arī modes blogeris, stilists un TV šova Rīgas stila pavēlnieks dalībnieks Sergejs Hatanzeiskis. “Izvēlēties starp divām spēcīgām pretendentēm nebija viegli, jo abas meitenes patiešām centās, taču, jāatzīst, Elīnas Rubezes pītā bize tomēr iekaroja manu sirdi mazliet vairāk.”

Atgādinām, ka šajā nominācijā nepastāvēja nekādi ierobežojumi, un dalībnieces varēja izpausties pēc sirds patikas, liekot lietā savu iztēli un radošās dotības. Par kreatīvākās bizes titula ieguvēju tādējādi tika pasludināta Elīna Rubeze, kura turklāt bizes pīšanā izmantoja tika savus dabīgos matus – arī tos, kas nogriezti iepriekš.

Lasi vēl