Komentāri

Piektdien, 20. februārī, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs baroka mūzikas lielmeistara Georga Frīdriha Hendeļa oratorija Izraēļi Ēģiptē, atskaņojumā pulcējot izcilus Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas mūziķus.

Koncertā piedalīsies Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga, Igaunijas kamerkoris Voces musicales un virkne baroka mūzikā pieredzējušu solistu. Pie diriģenta pults viens no šā brīža redzamākajiem jaunajiem igauņu diriģentiem – Risto Josts, informē Sinfonietta Rīga pārstāve Baiba Freimane.

Oratorija Izraēļi Ēģiptē ilgu laiku tikusi atstāta Hendeļa pasaulslavenās oratorijas Mesija ēnā, taču vērienīguma un muzikālās polifonijas ziņā Izraēļi Ēģiptē uzskatāma par vienu no komponista spožākajiem veikumiem. Oratorijas pamatā ir ainas no Vecās derības: Izraēla tautas izvešana no verdzības Ēģiptē un gājiens caur Sarkano jūru uz Apsolīto zemi. Bībeles stāsts atdzīvosies gleznainās kormūzikas freskās, izsmalcinātās ārijās, pilnasinīgā tutti skanējumā pretstatā gaisīgām kora balsīm.

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga regulāri sadarbojas ar kaimiņzemes Igaunijas māksliniekiem. Viens no ievērojamākajiem igauņu mūziķiem Risto Josts ir Igaunijas Nacionālās operas diriģents, Nīderlandes kamerkora un Tallinas kamerorķestra mākslinieciskais līderis. Viņš regulāri pievēršanas arī senajai mūzikai, tostarp kā kamerkora Voces Musicales dibinātājs un vadītājs. 1999. gadā pēc viņa iniciatīvas izveidotais kamerkoris Voces Musicales piecpadsmit darbības gadu laikā ir izveidojies par augsta līmeņa kolektīvu, kurš Igaunijas mūzikas dzīvē ieņēmis stabilu un neatkārtojamu vietu.

Par solistiem oratorijā aicināti baroka mūzikas lietpratēji no Britu salām: Anna Denisa (soprāns), Viljams Tauerss (kontrtenors) un Saimons Volls (tenors). Viņiem līdzās stāsies igauņu dziedātāji Evelīna Kanepi (soprāns), Andreass Veljamē un Alvars Tīslers (basi).

Dienu vēlāk, 21. februārī, koncerts skanēs Tallinas Sv. Jāņa baznīcā.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīze kasēs un internetā. Cena – 10 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl