Komentāri
Laibach pirms remiksu albuma izdošanas koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

Ceturtdien, 19. martā, klubā Melnā Piektdiena uzstāsies leģendārā slovēņu grupa Laibach. Koncerts notiks nedēļu pirms remiksu albuma Spectremix iznākšanas, informē koncerta rīkotāju pārstāvis Edgars Āboliņš.

30. marts grupai Laibach būs īpašs – dienasgaismu ieraudzīs apvienības 2014. gada albuma Spectre papildizdevums Spectre Digital Deluxe un remiksu albums Spectremix. Pēdējais grupas veikums ticis labi novērtēts neskaitāmos mūzikas izdevumos un pārizdotajā albumā iekļautas arī vairākas līdz šim nedzirdētas kompozīcijas. ”Ar jaunā albuma iznākšanu Laibach brīvi runā par Snoudenu, WikiLeaks, Eirozonas problēmām un Arābu pavasari. Šis ir labs laiks, lai beidzot novērtētu šo neparasto un bieži pārprasto mūzikas apvienību,” albumu Spectre slavē autoritatīvais izdevums The Guardian.

Laibach šobrīd aktīvi koncertē un strādā pie filmas Iron Sky: The Coming Race skaņu celiņa. Grupa dibināta 1980. gadā un bijusi daļa no slovēņu mākslas kustības Neue Slovenische Kunst, ar ko tā laika Dienvidslāvijas Sociālistiskajā Federatīvajā Republikā nonākuši disidentu statusā. Laibach par savu lielāko iedvesmas avotu minējuši tādi smagās un industriālās mūzikas grandi kā Rammstein un Ministry.

19. marta koncerta sākums plkst. 22:00, ieeja no plkst. 21:00. Klubs Melnā Piektdiena atrodas Brīvības ielā 193c. Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu servisa kasēs un interneta vietnē bilesuserviss.lv. Koncertu rīko klubs Nabaklab.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl