Laba atmosfēra un skats caur fotoaparāta objektīvu. Uzzini, kā Ralfs un Kristaps mācījās fotografēt!

0 Komentāru
Laba atmosfēra un skats caur fotoaparāta objektīvu. Uzzini, kā Ralfs un Kristaps mācījās fotografēt!
Publicitātes foto

Kā izskatās pasaule caur fotoaparāta objektīvu? To labi zina talantīgais fotogrāfs Mārtiņš Cīrulis, ar kuru šovasar tikās mūziķis Ralfs Eilands, lai uzzinātu, kā uzņemt labākos kadrus un iemūžināt vasaras piedzīvojumus.

Jau stāstījām, ka šoreiz #pirmreizīgi izaicinājumā Ralfam pievienojās Kristaps, kurš gribēja mesties līdzi mūziķa vasaras izaicinājumiem un laimēja iespēju piedalīties fotografēšanas apmācībās.

“Gāja ļoti labi. Atmosfēra un cilvēki – tas viss radīja foršu noskaņu, mēs visi labi pavadījām laiku,” satikšanos komentē Mārtiņš, kuram fotografēšana nav sveša jau no agras jaunības.

Mārtiņš norāda – līdz šim viņš tik detalizēti vēl nevienam nebija atklājis fotografēšanas pasauli un pamācījis, kā labāk rīkoties, ja ir vēlme uzņemt kadrus profesionālākā līmenī. Bet visam reiz pienāk pirmā reize, vai ne?

“Tas viss ir process. Kaut ko iemācīties var tikai fotografēšanas procesā. Protams, ir kaut kādas tehniskās liekas, kas jāzina, bet visu var apgūt,” saka Mārtiņš.

Lai spertu pirmos soļus fotografēšanā, Ralfam un Kristapam bija jāpaveic divi uzdevumi – jāuztaisa saldējumam “Super Viva” fotosesija pludmalē, bet pēcāk Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā jāspēj radīt kadrs, kas liktu domāt – tas noteikti nav uzņemts Latvijā.

“Darbojāmies ar “Canon” fotoaparātiem. Parādīju abiem, kādus uzstādījumus labāk izmantot. Vispirms devāmies uz pludmali. Meklējām labu vietu kadram un centāmies pēc iespējas vairāk izmantot to infrastruktūru, kas tur jau ir. Atradām stilīgu ģērbšanās būdiņu un matraci. Izmantojot to visu, parādīju, kā panākt labu efektu un izcelt fotografējamo lietu – šoreiz tas bija saldējums,” stāsta Mārtiņš.

Foto: Publicitātes foto

Arī ar otro uzdevumu Ralfs un Kristaps labi tikuši galā. Ja nu kāds vēlas radīt līdzīgu fotosesiju, Mārtiņš pačukst priekšā – Botāniskais dārzs ir lieliska vieta, jo tur sastopami dažādi eksotiskie augi.

“Atradām vietu, kur fonā ir tikai augi. Parādīju, kā labāk taisīt kadru, un viss notika,” bilst Mārtiņš un atklāj, ka iesācējiem fotografēšanā jāņem vērā vien dažas lietas.

Foto: Publicitātes foto

Pirmkārt, lai iegūtu labas bildes nav uzreiz jāpērk fotoaparāts no augstākajiem cenu plauktiem. Galvenais ir labs apgaismojums, tādēļ labas bildes var sanākt pat ar telefonu.

“Protams, labai kamerai ir labākas iespējas. Bet labāka kamera noteikti nebūs iemesls, kādēļ top labas bildes. Man liekas, ka sākumā pietiek ar vienkāršāko kameru. Ir tāds teiciens – “Iedod ģēnijam avīzi un ogli, un viņš uztaisīs šedevru”. To pašu var attiecināt uz fotografēšanu. Kameras kvalitāte nav galvenais. Galvenais ir cilvēks, kurš uzņem kadru un viņa prasmes,” uzskata Mārtiņš.

Otrkārt, vienmēr jāpadomā par gala rezultātu. Fotogrāfs novērojis, ka iesācēji mēdz uzņemt daudz kadru. Tā esot vien no kļūdām, ko vairums pieļauj: “Vai mums tiešām vajag 10 vai 20 bildes ar vienu puķi, ja mēs nemaz nezinām, kur to bildi pēc tam liksim? Man liekas, ka katram ir jāpadomā, ko vēlas bildēt un kādēļ. Vajadzētu fotografēt ar domu, ka gala rezultātu vēlamies redzēt mājās pie sienas. Tas vairāk liktu padomāt, kādi attēli tiek uzņemti. Jo vairāk cilvēks piedomā pie tā, ko viņš dara, jo labāk sanāk.”

Treškārt, fotogrāfs iesaka nebaudīties eksperimentēt ar fotoaparātu un izmēģināt jaunas lietas.

“Es iesaku vienkārši iet un bildēt, nebaidīties pamēģināt jaunas lietas. Piemēram, objektam var pieiet tuvāk, pakāpties tālāk – pat tādas niecīgas kustības izmainīs fotogrāfiju,”mudina Mārtiņš.

Tātad – ievērojot šīs trīs lietas, droši vari doties ķert #pirmreizīgus vasaras mirkļus!

0 Komentāru