Komentāri
Kursieša filmu Modris iespējams noskatīties arī internetā
Foto: Evija Trifanova, LETA

Godalgoto Jura Kursieša debijas filmu Modris no piektdienas, 6. marta, iespējams noskatīties interneta video nomas platformā vimeo, informē filmas publiciste Zane Peneze.

Filma Modris vairākus mēnešus izrādīta kinoteātros, kā arī reģionu kultūras centros, un kopumā to noskatījušies aptuveni 20 tūkstoši skatītāju.

“Joprojām saņemam vēstules ar jautājumiem, vai un kur filmu var noskatīties internetā, tāpēc nolēmām piedāvāt noskatīties filmu par simbolisku samaksu,” stāsta režisors Juris Kursietis.

Filma būs skatāma latviešu valodā ar angļu subtitriem.

Samaksājot 2,99 dolārus (aptuveni 2,70 eiro), filmu Modris var iznomāt uz 48 stundām un skatīties vietnē vimeo jebkurā skatītājam ērtā laikā, izmantojot datoru, planšeti vai pat mobilo telefonu. Šis pakalpojums būs pieejams Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem.

Skaties filmu Modris – vimeo.com/ondemand/modris!

Kinokritiķe Daira Āboliņa atzinīgi vērtē ideju publiskot filmu labā kvalitātē internet. “Šāds solis filmu padarīs pieejamu entuziastiskākajiem skatītājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nesaņemas aiziet uz kinoteātri,” viņa norāda.

Filma Modris ir pirmā latviešu spēlfilma, kuru legālā ceļā iespējams noskatīties internetā. Filmas autori cer, ka šādi tiks lauzts paradums datorā skatīties tikai pirātiskā ceļā iegūtas filmas. Filmas veidotāji uzsver, ka šādā veidā ģimenes, draugi vai kolēģi var pat sanākt uz kopēju filmu skatīšanos, un tas svaigāko Latvijas kino padara līdz šim vēl neredzēti pieejamu.

Filma Modris februārī ieguva skatītāju simpātiju balvu kā gada labākā filma sabiedrisko mediju balsojumā Kilograms kultūras. Modris turpina saņemt arī starptautisku atzinību. Martā filma Modris piedalīsies četros starptautiskos kino festivālos – Guadalajaras filmu festivālā Meksikā, Bergamo filmu festivālā Itālijā, Prāgas filmu festivālā Čehijā un Viļņas filmu festivālā Lietuvā. Filmas izrādīšanas tiesības iegādājusies arī Slovēnijas sabiedriskā televīzija.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl