Zinātkārus bērnus iepriecina izrāde Mākoņi

Komentāri
Zinātkārus bērnus iepriecina izrāde Mākoņi
Publicitātes foto

Bērnu un jauniešu teātra izrāžu repertuāra Šmulītis ietvaros 18. decembrī teātrī Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos izrāde Mākoņi, kurā ar fizikas eksperimentu un teātra izteiksmes līdzekļu palīdzību tiks skaidrotas dabas parādības.

Kā informē Dirty Deal Teatro pārstāve Daina Tabūna, izrādē Mākoņi aktieri Andrejs Možeiko un Artūrs Putniņš veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam. Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kā rodas mākoņi, lietus, sniegs un varavīksne, un kā šīs parādības iespējams iegūt mājas apstākļos. To papildinās zinātniski skaidrojumi un dzejoļi par noslēpumaino mākoņu pasauli. Ja vien ļausimies mākslas un zinātnes sadarbībai, izrāde liks noticēt brīnumiem – tostarp Artūrs mēģinās īstenot kādu bērnības sapni, ko līdz šim visi uzskatījuši par neiespējamu.

Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, kura pērn iestudējusi izrādi-spēli pamatskolēniem Nāves ēnā pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem. Mākoņu dramaturģisko materiālu veidojuši jaunie dramaturgi Justīne Kļava un Matīss Gricmanis, bet izrādes vizuālo ietērpu – scenogrāfe Marija Rozīte. Galvenās lomas atveido aktieri Andrejs Možeiko un Artūrs Putniņš.

Jauniestudējums paredzēts 6 līdz 9 gadus veciem bērniem.

Mākoņu pirmizrāde gaidāma 18. decembrī plkst. 19:00. Nākamā izrāde 20. decembrī jau ir izpārdota, bet vēl iespējams iegādāties biļetes uz izrādēm 4. janvārī plkst. 14:00 un 6. janvārī plkst. 19:00.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl