Vīrietis un garāža – Latvijas stāsts Venēcijas biennālē

Komentāri
Vīrietis un garāža – Latvijas stāsts Venēcijas biennālē
Foto: LETA

Katrīna Neiburga un Andris Eglītis Venēcijas mākslas biennālē, Latvijas paviljonā ar savu mākslas darbu stāstīs par kādu Latvijā izplatītu tradīciju, kas saistīta ar garāžu darbnīcu fenomenu.

”Vīriešiem patīk brīvo laiku pavadīt dārza mājā vai garāžā iekārtotās hobiju darbnīcās. Abi mākslinieki Venēcijas biennāles starptautiskajam skatītājam piedāvās iespēju ielūkoties vienā no slēptākajiem nostūriem ”vidējā latviešu vīrieša” personīgās dzīves telpā,” stāsta kurators Kaspars Vanags.

Pagājušā gada rudenī Neiburga ar mediju starpniecību vērsās pie sabiedrības, aicinot atsaukties jebkāda vecuma pašdarbniekus, kas būtu ar mieru izrādīt savas garāžas un darbnīcas. Uz sludinājumu atsaucās desmitiem šādu mājas darbnīcu novatoru un viņu ģimenes no visas Latvijas. Māksliniece kopā ar operatoru līdz šim apbraukājusi un intervējusi 18 no tiem. Savukārt Eglītis pašrocīgi veido episku tēlniecisku būvju sistēmas instalāciju, kas veidos šā savdabīgā vīriešu mikrokosmosa ”atlējumu” un kurā tiks projicēti Neiburgas videoinstalāciju fragmenti.

Ņemot vērā vērienīgo mākslas darba apjomu un lai nodrošinātu labāko izpildījumu, ekspozīcija vispirms tiks uzbūvēta un marķēta Latvijā. Tad to nobūvēs, lai nogādātu Venēcijā un atkārtoti uzceltu Latvijas paviljonā. Mākslas darba radīšanā iesaistījušies vēl vairāki starptautiski un Latvijā augsti novērtēti mākslinieki – arhitekts Austris Mailītis, mūziķi Jānis Šipkēvics jeb Šipsi un Andris Indāns, grafiskā dizaina autors Edgars Zvirgzdiņš, kā arī zēnu un vīru kori.

4. martā mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis kopā ar kultūras ministri Daci Melbārdi un Laikmetīgās mākslas centra vadītāju Solvitu Kresi oficiālā preses konferencē prezentēs Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona konceptuālo ideju, nosaukumu, kā arī sniegs ieskatu projekta norisē.

Lasi vēl