9 komentāri

Savus memuārus nesen publicējis bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers un jau ilgāku laiku tiek gaidīts, kad ar savu atmiņu grāmatu par prezidenta amatā pieredzēto klājā nāks Vaira Vīķe-Freiberga.

Interesantākais, ka bijusī prezidente stāsta, – līdz šim memuāru rakstīšanai nav bijusi vaļa, jo brīvajos brīžos strādāts pie sava mūža darba – saules dainu pētīšanas. Šogad klajā nāks pētījuma noslēdzošā – piektā – grāmata par mitoloģisko sauli. Un komponists Raimonds Tiguls šo bijušās prezidentes veikumu iecerējis iemūžināt arī skaņas formā.

FOTO

Vairas Vīķes-Freibergas un komponista Raimonda Tigula satikšanās iesākas sirsnīgi, un tāds iecerēts arī abu kopdarbs. Pēc nedēļu gara un nogurdinoša brauciena pa dažādām starptautiskām konferencēm, bijusī prezidente atrod divas stundas, lai no politikas atslēgtos.

Latvju dainas, jo īpaši saules dainas Vaira Vīķe-Freiberga pēta jau 50 gadu garumā. Līdz šim izdoti četri apjomīgi pētījumi, nupat pabeigts darbs pie beidzamās grāmatas – Mitoloģiskā saule. Komponistam Raimondam Tigulam ir iecere iemūžināt V. Vīķes-Freibergas dzīves darbu arī kompaktdiska formā. Bijusī prezidente ierunās un iedziedās saules dainas, Raimonds tām radīs mūziku.

VIDEO

V. Vīķe-Freiberga arī atklāj, ka brīvajos brīžos sākusi rakstīt politiskos memuārus. Kāda izdevniecība ASV lūgusi aprakstīt viņas tikšanās ar pasaules līderiem. Pirmā nodaļa tapusi par bijušo Francijas prezidentu Žaku Širaku.

TOP komentāri

 • Rudīte Gailīte
  +3 +3 0

  Rudīte Gailīte

  Kremļa trollene neesi gadījumā,Sofa,ko?Te jau tādi ik pa laikam uzpeld...
 • 729
  +1 +1 0

  729

  Mūsu Saulīte mostas un neviens ziediņš vairs nespēs apbirdināt. Visas maskas sāk krist - arī tiem, kuri domā, ka savā viltībā pārspēs patieso Gaismu~
 • ruu
  +1 +1 0

  ruu

  Brīnišķīgi...lai svētits viss,ko dara mūsu ex prezidente,un arī viss,ko viņa paveikusi Latvijas labā!!!Izturību un veselību

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl