Video: Franču akrobāte pie stieņa citē Raini

Komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 24. epizodē akrobāte Sandrīna Žuglēra izpilda sarežģītu sekvenci uz stieņa un citē Raini, savukārt Eva Ikstena-Strapcāne, kura atveido Aspaziju, izmēģina spēkus airBaltic avio simulatorā.

Projekta #domasspēks 24. epizodes sākumā Evas Ikstenas-Strapcānes atveidotā Aspazija lasa fragmentu no dzejoļa Jel dodat milzeņa domu man. Tajā dzejniece pauž ilgas pēc radoša lidojuma un plašas telpas, kurā brīvi varētu izskanēt viņas domas. Aspazija bija viena no pirmajām autorēm latviešu literatūrā, kas aktīvi pauda idejas par sieviešu atbrīvošanu no sabiedrības aizspriedumiem un ierobežojumiem.

Īsfilmā franču akrobāte Sandrīna Žuglēra lasa krājumos nepublicētu Raiņa dzejoli par plašo un brīvo ideju telpu – visumu, kosmosu –, kurā iedvesmu gūst pasaules lielie domātāji – ”ziņkārīgie gaisa kuģotāji”.

Cilvēks starp debesīm un zemi ir arī pati Sandrīna, kas beigusi Nacionālo cirka skolu Šampaņas Šalonā (Châlons-en-Champagne). Kopš 2012. gada viņa kā akrobāte piedalās cirka trupas Cirque Plume turnejās un uzstājas dažādās teātra un operas izrādēs – pat slavenajā Milānas operteātrī La Scala. Pašlaik Sandrīna gatavo monoizrādi, kuras pirmizrāde gaidāma 2016. gadā.

Cirka trupa Cirque Plume dibināta 1983. gadā Bezansonas pilsētā Francijas austrumos un tā ir kļuvusi par vienu atzītākajām mūsdienu cirkus trupām pasaulē. Trupa savos priekšnesumos apvieno teātri, mūziku, deju un dažādus cirka elementus. Tā regulāri uzstājas ar viesizrādēm visā pasaulē – no ASV līdz Brazīlijai, no Marokas līdz Somijai.

Projekta #domasspēks ietvaros katru nedēļu jauns video tiek publicēts gan Latvijas prezidentūras oficiālajā tīmekļa vietnē EU2015.LV un Youtube kanālā, gan arī projekta Facebook lapā facebook.com/mindpower2015.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl