Venēcijā izrāda filmu par bēgļiem

Komentāri
Venēcijā izrāda filmu par bēgļiem
Foto: Scanpix

Skandaloza filma par bēgļiem pirmizrādi piedzīvojusi Venēcijas kinofestivālā. Itāliešu drāmā A Bigger Splash galvenās lomas atveido Tilda Svintone un Ralfs Fainss.

Itāliešu kinorežisora Lukas Gvadanjino filma A Bigger Splash ir 1969. gada franču filmas Peldbaseins atjaunotā versija. Abas filmas stāsta par mīlas trīsstūri, taču šoreiz darbības vieta ir pārcelta uz Itālijas Vidusjūras salu Pantelleria, kur ierodas liels patvēruma meklētāju skaits.

Venēcijas kinofestivālā šogad daudz filmu ir veltīts bēgļiem un imigrantiem. Arī filmā A Bigger Splash viņi ir redzami, slēpjamies salas kalnos, bet vēl daļa ir ieslēgti vietējā policijas iecirknī.

”Oskarotā” britu aktrise Tilda Svintone skaidro, ka nolēmusi piedalīties šai kinolentē, lai izgaismotu cilvēku uzskatus par bēgļiem. Pēc viņas sacītā, tā ir realitāte jau divdesmit trīsdesmit gadus. ”Tie ir kara bēgļi, un daudzi izvēlas viņus neredzēt, taču mēs šajā filmā vēlamies redzēt arvien vairāk, nevis ignorēt problēmu, kā to dara vairums eiropiešu,” akcentē aktrise.

Ralfs Fainss filmā attēlo producentu, kurš ierodas salā ar savu meitu, kuru spēlē Dakota Džonsone. Tilda Svintone filmā attēlo producenta bijušo draudzeni.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl