Uz Fono Cēsis skatuves kāps britu folkroka mūziķis Frenks Tērners

Komentāri

Festivāla Fono Cēsis organizatori izziņo otrās dienas grupu sarakstu, kā galveno viesi nosaucot Lielbritānijas folkroka mākslinieku Frenku Tērneru (Frank Turner), kurš uz festivāla skatuves kāps 23. jūlijā.

Festivāla, kas notiks Cēsis 810 svinību gaitā 22. un 23. jūlijā un būs apmeklējams bez maksas, programmai pievienojas arī tādi mūziķi kā Dzelzs vilks, Bandmaster, Haralds Sīmanis, Franco Franco, Irving Ark un Tonick. Pasākuma rīkotāji sola, ka tuvākajā laikā ir gaidāmi arī citi papildinājumi pasākuma programmai. Par ballīti otrās dienas naktī gādās dīdžejs Egons Reiters.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Fono Cēsis programmas direktors Marts Sildniks norāda, ka šāda līmeņa mākslinieku uz bezmaksas pasākumu atvest ir bijis izaicinājums: ”Kaut arī Fono ar Frenku Tērneru ir ilgstoša un pozitīva pagātne, kas sniedzas līdz pat viņa karjeras pirmsākumiem, sarunas par viņa iespējamo uzstāšanos Cēsīs sākām jau pagājušajā gadā. Šobrīd esam priecīgi, ka, sadarbībā ar Cēsu pašvaldību un Frenka Tērnera pārstāvjiem, varēsim Cēsīs bez maksas klausīties mūziķi, kurš vasarā kāps arī uz Eiropas un ASV lielāko festivālu skatuvēm.”

Video: Frenka sveiciens latviešu valodā

Frenks Tērners karjeru uzsāka 2001. gadā un kopš tā laika ir izdevis sešus albumus, autobiogrāfiju, kā arī vairākkārt saņēmis Eiropas lielākā mūzikas izdevuma NME nomināciju kā gada labākais solo mākslinieks. Nozīmīgs gads Tērnera karjerā bija 2012., kad viņš uzstājās Olimpisko spēļu atklāšanā un vēlāk uzņēma savu pirmo koncertierakstu Vemblija arēnā.

Tērnera jaunākais albums Positive Songs for Negative People iznāca 2015. gada vasarā un ASV Billboard 200 topā ieņēma 69. vietu. Pēc tā prezentēšanas mūziķis aizvien atrodas koncertturnejā.

Jau ziņots, ka festivāla pirmajā dienā – 22. jūlijā – uz Fono Cēsis skatuves kāps tādas grupas kā Pienvedēja piedzīvojumi, Linga, Inokentijs Mārpls, Laika suns, RR Band, Doni Tondo, kā arī īpašie viesi no Igaunijas – Sibyl Vane. Pēc piektdienas koncerta par dejām un ballīti gādās dīdžejs un radio personība Artis Dvarionas.

Fono Cēsis teritoriju šogad papildinās arī telšu pilsēta viesiem no tālākām pilsētām.

Video: Frank Turner – Recovery

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl