Teātri gatavi jaunajai sezonai

Komentāri

Līdzīgi kā skolēniem, arī aktieriem jaunā teātru sezona iesākas septembrī. Lielāko pārsteigumu un piedzīvojumu skatītājiem, jaunajā sezonā varētu sagādāt Jaunais Rīgas teātris, jo šī būs teātra pēdējā sezona pirms pamatīgās ēkas rekonstrukcijas. Jau rekonstruētās telpās Jaunais Rīgas teātris atgriezīsies 2018 gadā.

Jaunā Rīgas teātra Pirmsrekonstrukcijas sezona solās būt piesātināta ar pirmizrādēm, turklāt dominēs krievu autoru darbu iestudējumi. Teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis gan noliedz, ka tas saistāms ar politiskajiem procesiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāk nekā 10 pirmizrādes jaunajā sezonā iecerējis Nacionālais Teātris – tā sezona domāta dažādām gaumēm, kas solās būt pat izaicinoša. Līdzās strādās gan jaunie un citādi domājošie, gan sevi jau pierādījušie režisori tāpēc teātrī jauno sezonu sauc par uzdrošināšanās sezonu.

Arī Dailes teātris jaunajā sezonā skatītājiem piedāvās vismaz 7-8 pirmizrādes, bet sezonu uzsāks jau 31 augustā ar izrādi Pīters Pens. Savukārt septembra pirmajās dienās Dailes teātrī noritēs pasākums skolas sākuma svinības.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl