TDA Liesma gatavojas 70 gadu jubilejas dižkoncertam

Komentāri

Šogad vairāki pazīstami Latvijas tautas deju kolektīvi svin 70 gadu jubileju. Savas apaļās jubilejas dižkoncertam gatavojas arī Tautu deju ansamblis Liesma.

Daudzi Latvijas deju kolektīvi, arī Liesma, tika izveidoti uzreiz pēc Otrā pasaules kara. Padomju laikos Liesma bija viens no mūsu tautas dejas lepnumiem, un līdz pat mūsdienām Liesmas lielie un mazie dejotāji uzstājās visā plašajā pasaulē un ved mājās balvas arī no starptautiskiem konkursiem.

30. aprīlī Ķīpsalas hallē būs Liesmas 70. gadu jubilejas koncerts un vienlaikus tiks svinēta slavenā Liesmas horeogrāfa Imanta Magones 80 gadu jubileja.

Liesma turpina tradīcijas līdz pat šodienai un savā paspārnē pulcējusi dažāda vecuma dejotājus, bet dižkoncertā aprīļa pēdējā dienā uzstāsies ne tikai Liesmas kolektīvi, bet arī daudz Liesmas draugu no visas Latvijas. Vērienīgajā pasākumā uzstāsies tūkstošiem dejotāju.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl