Tagad visi Raimonda Paula skaņdarbi pieejami internetā

1 komentārs

Prezentēts Raimonda Paula jubilejai veltītais elektroniskais maestro skaņdarbu katalogs, kas tapis Kultūras ministrijas, ierakstu kompānijas Mikrofona ieraksti un Izdevniecība MicRec sadarbības rezultātā.

“Raimonds Pauls ir tik populārs un tautā mīlēts, ka viņa dziesmas kļuvušas jau gandrīz par tautasdziesmām. Viņu var saukt par Tautas dziesminieku. Maestro brīnišķīgi spēj sajust un pārvērst mūzikā sabiedrības ilgas, sajūtas un noskaņojuma daudzveidīgās nianses. Esmu ļoti priecīga un gandarīta, ka maestro darbi būs apkopoti vienuviet un pieejami plašam interesentu lokam. Tā ir brīnišķīga dāvana komponistam jubilejā un nenovērtējams dārgums visai Latvijas sabiedrībai,” sarīkojumā pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Mikrofona ieraksti valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve pauda pateicību Raimondam Paulam par uzticību un sadarbību daudzu gadu garumā – līdz šim Mikrofona ieraksti paspārnē iznākuši 67 albumi un izlases CD un MC formātos, kā arī 5 DVD ar Maestro koncertu un citiem videoierakstiem. ”Tomēr maestro darbu klāsts ir daudz plašāks par mūsu izdoto. Līdz šim nekur nebija iespējams atrast maestro darba apkopojumu, kas ļautu apzināt mūsu nacionālo bagātību – Raimonda Paula daiļradi kopumā. Šī elektroniskā vietne ir kā maestro “Dainu skapis”, ko arī turpmāk papildināsim ar aktuālajiem ierakstiem un notīm un darīsim pieejamu visiem interesentiem. Tas bija darbietilpīgs un sarežģīts process gada garumā.”

Foto: maestro “Dainu skapja” prezentācija Nacionālā teātra Baltajā zālē

Raimonda Paula darbu kataloga izveide līdz šim ir izrādījies grūti paveicams uzdevums. To galvenokārt sarežģī apstāklis, ka nereti vienu un to pašu melodiju komponists lietojis vairākkārt – ar latviešu un krievu tekstu, arī kā instrumentālu skaņdarbu, turklāt ne visi Raimonda Paula skaņdarbi ir ieskaņoti un izdoti. Daudzas partitūras ir atrodamas vien rokrakstos un meklējamas Latvijas Radio arhīvā, teātros, pie atsevišķiem izpildītājiem vai paša maestro mājas bibliotēkā. Tāpēc pašreizējo kataloga versiju nevar uzskatīt par absolūti pilnīgu, tomēr ir sasniegts galvenais: apzināti un reģistrēti Raimonda Paula skaņdarbi, kas ir ieskaņoti un izdoti un kuru notis ir publiski pieejamas interesentiem. Šobrīd katalogā ir 2200 nosaukumu, taču saraksts, visticamāk, tiks papildināts, jo darbs turpināsies arī pēc maestro jubilejas.

Jaunajā mājaslapā raimondspauls.lv skaņdarbus iespējams meklēt pēc nosaukuma, izpildītāja, sacerēšanas (publicēšanas) gada, teksta autora un žanra; daļai kino un teātra mūzikas darbu reģistrēts arī atsevišķu fragmentu saraksts. Vietnē atrodami arī dziesmu teksti.

Video

TOP komentāri

  • kata
    +1 +1 0

    kata

    TĀ ir necieņas izrādīšana pret cienījamā Maestro dižo dzīves gājumu, un šo svētīgo brīdi...bakus galerijas skaistajām bildēm visu laiku demonstrējot reklāmvēderu!!! Atjēdzieties BADAKĀŠI!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl