Stūra mājā atklās izstādi Disidents

Komentāri
Stūra mājā atklās izstādi Disidents
Publicitātes foto

No 1. maija Stūra mājā būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde Disidents. Izstādes apmeklējums – bez maksas.

Izstāde Disidents tiek veidota kā informatīvs manifests par Latvijas kā Eiropas prezidējošas valsts domas un idejiskās pašizpausmes nozīmīgumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Paužot mūsu kā mākslinieku viedokli un skatījumu individuālās izteiksmes materializācijā, caur kuru ievedam skatītāju analītiskā/psihoanalītiskā disputā par vārda brīvības un globālās situācijas ietekmi uz dažādu subkultūru un mazākuma kopienu socializēšanos sabiedrībā. Aktualizējot jautājumus par mūsu kā indivīda pašnoteikšanās tiesībām un vajadzību pēc tām. Šo individuālo tiesību nozīmīguma izvērtēšanu, gan katram pašam pret sevi, gan kā daļai no sabiedrības kopuma. Jo nenoliedzami katra mūsu doma, vārds vai darbs ir ne tikai matērija pati par sevi, bet arī kā enerģētiski savstarpēja mijiedarbība kopumā, kurā norisinās šīs matērijas eksistence, kas, mūsuprāt, būtu viens no interesantākajiem procesa aspektiem, skatoties uz šādas izstādes veidošanu,” norāda izstādes veidotāji.

Izstādē/akcijā apvienojušies mākslinieki ir krasi atšķirīgu uzskatu, bet pārliecībā vienotas personības. Katra no tām savā individuālajā izpausmes tehnikā rada multivizuālus impulsus, beznosacījuma telpiskā uzstādījumā, realizējot tajā manifestu kā daudzdimensionālu un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem bagātu vidi skatītājam.

Izstādē ar saviem darbiem piedalīsies mākslinieki Some1, Oļegs Tillbergs, Moo, Toms Jansons, Elīza Jansone, Raitis Hrolovičs, Herberts Verpakovskis, Andris Maračkovskis, Kirils Panteļejevs un Jānis Noviks.

Izstāde Stūra mājā, Brīvības ielā 61, Rīgā, būs atvērta līdz 26. maijam. Izstādes apmeklējums – bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl