Komentāri
Starptautisko operas dienu svin ar īpašas platformas atklāšanu
Foto: LETA

Daudzās valstīs, tostarp Latvijā, 8. maijā svin Starptautisko operas dienu, tāpēc šodien darbību sāks digitālā platforma, kas ļaus ikvienam interesentam noskatīties dažādu Eiropas opernamu izrāžu tiešraides un ierakstus.

“Operas platforma” tīmekļa vietnē theoperaplatform.eu būs pieejama trijās valodās – angļu, franču un vācu. Tajā būs plašs saturs: izrāžu un to fragmentu ieraksti, anotācijas, intervijas ar māksliniekiem un dokumentāli aizkulišu sižeti. Jaunās platformas mērķis ir piesaistīt gan operas žanra cienītājus, gan tos, kuri ar šo mākslu saskaras pirmoreiz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katru mēnesi platformā tiks ievietots vismaz viens pilns operas videoieraksts. “Operas platforma” šodien tiks atklāta ar Džuzepes Verdi operas Traviata tiešraidi no Madrides Teatro Real. Latvijas Nacionālā opera projektā piedāvās Artura Maskata operas Valentīna ierakstu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl