Spīķeros atklās “Café Europa”

Komentāri
Spīķeros atklās “Café Europa”
Foto: Ieva Lūka, LETA

No 15. augusta Spīķeru radošajā kvartālā darbosies “Café Europa” – Rīgas Inovāciju laboratorijas pasākumu programma, kas vairāk nekā pusotru mēnesi piedāvās daudzveidīgu programmu, kuru tematiku veido māksla, zinātne un jaunās tehnoloģijas.

Būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu nozīmē uzņemties kultūras sūtņa lomu – akcentējot kultūru savā pilsētā, vienlaikus sadarboties ar citām pilsētām un valstīm. Pojektu “Café Europa Rīga” rīko RIXC, cieši sadarbojoties ar abām Eiropas kultūras galvaspilsētām – ”Rīga 2014” un ”Mons 2015”. Rīga ir pirmā vieta ārpus Beļģijas, uz kuru atceļojusi “Café Europa”, taču jau nākamgad tās hibrīdās pasākumu vietas būs apmeklējamas virknē citu pilsētu – Lincā, Karlsrūē, Sarajevā, Pilzenē un citur Eiropā.

“Café Europa” projekta koncepcijas autors ir ”Mons 2015” – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2015. gadā. Monsa par savu tēmu ir izvēlējusies devīzi ”vieta, kur kultūra sastopas ar tehnoloģijām”, un “Café Europa” kalpo par šādas tikšanās vietas paraugu. Galvenais “Café Europa” nolūks ir tuvināt cilvēkiem jaunās tehnoloģijas, iepazīstināt ar tām un padarīt tās pieejamas ikvienam. Šī iemesla dēļ “Café Europa” ietver atsauci uz vēsturisko ideju par kafejnīcu, kas jau gadsimitiem kalpojusi par atvērtu sabiedrisku vietu, kur cilvēkiem tikties, uzzināt jaunumus, pat, iespējams, iegūt jaunas zināšanas un gūt iedvesmu savstarēpjā.

“Café Europa” ir multifunkcionāla, arhitektoniski elastīga, mobila telpa, kas pielāgojama vietējam kontekstam, vienlaikus veidojot saikni ar citām līdzīga rakstura vietām citās Eiropas pilsētās.

“Café Europa Rīga” pievērsīsies 3D printēšanas un atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām, aicinās domāt par nākotnes pilsētas ekosistēmām, cilvēces evolūciju un vizuālās uztveres psiholoģiju un citām līdzīgām tēmām gan vietējo, gan ārvalstu mākslinieku un zinātnieku sabiedrībā.

Café Europa Rīga būs atvērta no 15. augusta līdz 28. septembrim Spīķeru kvartālā pie ēkas Maskavas ielā 12k-3. Darba laiks: Pirmdienās – slēgts, no otrdienas līdz svētdienai: 12.00-18.00. Ieeja bez maksas.

Vairāk par programmu: http://riga2014.org/riga_mons

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl