Šonedēļ pasniegs Latvijas Metālmūzikas Gada balvas

Komentāri
Šonedēļ pasniegs Latvijas Metālmūzikas Gada balvas
Foto: Juris Rozenbergs

Līdz ceturtdienai, 14. janvārim, notiks balsošana par ikgadējo Latvijas Metālmūzikas Gada balvu, kurai šogad nominēts rekordliels ierakstu skaits, informē kluba Melnā piektdiena pārstāvis Valdis Bērzvads.

Šogad balvai nominēti septiņpadsmit smagās mūzikas ieraksti, kas iznākuši visa pagājušā gada garumā: te ir gan tradicionāls hārdroks (Jāņa Bukuma sololbums Dzīvs un Savādāks), gan smagā gala panku mūzika (leģendārā Inokentija Mārpla jaunais ieraksts Tup’N’Turies un Kapakmens otrais albums Anarhija). Ir klasiski lēns un monumentāls doom metāls (Katalepsija beidzot izdevusi ilgi gaidīto debijas albumu World of Cliché), ir visu veidu ekstrēmais metāls plašā izvēlē — tādas grupas kā Protean, Velnezers, Chaosact, Dehead, Eschatos un Last Decline.

Zīmīgi, ka grupa Skyforger savu pērn izdoto albumu Senprūsija Metālmūzikas Gada balvai nav iesniegusi.

Folkmetālu šoreiz pārstāv divi ļoti netipiski kolektīvi. Ar otro albumu Emancipation klausītājus iepriecinājusi grupa Dislocation, kuras līderis Renāts Ragimhanovs ir lezgīns — viņš mīl savā visnotaļ progesīvajā mūzikā iepīt austrumnieciskus motīvus. Savukārt Yomi albumā Age of the Gods gaida vēl lielāka eksotika: šis Rīgas kvartets spēlē japāņu folkloras inspirētu smago mūziku, uz skatuvēm Latvijā iznesot tādus instrumentus kā sjamisens, sjakuhači un dan-moi.

Latgales metālscēna šogad pieteikusi veselus divus kolektīvus – Saintorment ar pašās decembra beigās iznākušo albumu Well of Sins, kā arī vikingmetālisti Varang Nord ar jaunu episko ierakstu Master of the Forests. Savukārt eksperimentālo un postmūzikas lauciņu pārstāv divi savstarpēji saistīti projekti – Anna Kijevā (albums Māsa) un Tesa (albums G H O S T).

Metālmūzikas Gada balva ik gadu tiek pasniegta tādās kategorijās kā gada labākais albums, labākā koncertgrupa, gada debija, labākais vokāls, labākais mūziķis – instrumentālists, kā arī gada labākā grupa kopumā. Visās kategorijās uzvarētājus nosaka sabiedrības un žūrijas balsojums. Žūrijai ir tiesības piešķirt papildus balvas par ieguldījumu Latvijas metālscēnas attīstībā, kā arī citiem nopelniem.

Balsošana ilgs līdz 13. janvāra pl. 23.59 vietnē ejuz.lv/6na, balvu pasniegšanas ceremonija un koncerts notiks 15. janvārī klubā Melnā piektdiena. Ceremonijā spēlēs grupas Katalepsija, Eschatos, Chaosact, Velnezers un citas komandas.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl