Šodien Vakarbuļļu pludmalē svinēs Seno ugunskuru nakti

Komentāri
Šodien Vakarbuļļu pludmalē svinēs Seno ugunskuru nakti
Publicitātes foto

Sestdienas vakarā Vakarbuļļu pludmalē Seno ugunskuru nakts ietvaros notiks radošās darbnīcas, diskusija un akustiskie koncerti.

Vakarbuļļu pludmalē aicināti visi interesenti, lai svinētu Seno ugunskuru nakti, parādītu piejūras tautu vienotību un apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru. Uz Vakarbuļļu pludmali kursē 3. un 36. maršruta autobuss (pietura ”Pludmale”). Pasākuma norises vietā ir velo novietnes un maksas auto stāvvieta. Cilvēki aicināti ņemt līdzi kabatas lukturīti, segas un ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. No lietus un citiem nokrišņiem nav jābaidās, jo šogad būs iespēja pulcēties un baudīt vakaru arī īpaši sarūpētajās pasākumu teltīs.
Vakarbuļļu pludmalē, sākot no plkst.17.00, ikviens interesents, jo īpaši ģimenes ar bērniem aicinātas uz radošajām darbnīcām. Notiks interjera priekšmetu – vēja zvanu – veidošana no dabīgiem materiāliem, pilsētas būvēšana no kūdras klučiem, kā arī glezniņu veidošana no dabas materiāliem. Izveidoto darbu katrs darbnīcas dalībnieks varēs paņemt līdzi.

Plkst.19.00 sanākušie ļaudis būs aicināti klausīties un piedalīties diskusijā, kā cilvēkam sadzīvot ar jūru, tai nekaitējot. Sarunu vadīs Sandijs Semjonovs, piedalīsies dažādu nozaru eksperti – sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, biologs Andris Andrušaitis.

Savukārt plkst.21.00 pie trim ugunskuriem sāksies akustiskie koncerti. Vakarbuļļu pludmalē uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, romantiskas kompozīcijas izpildīs jauniešu grupa no Kuldīgas ”Stūrī zēvele”, klasisko mūziku jūras krastā izpildīs Valters Pūce un Arturs Cingujevs.

Pasākuma apmeklējums – bez maksas.

Baltijas jūras veselībai veltītā Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi – augusta pēdējā sestdienā, saulrieta laikā. Latvijā akcijas norisi koordinē nodibinājums Rīga 2014, Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji.

Seno ugunskuru nakts, kad saulrieta laikā plkst.21.30 Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos mainīt savus ikdienas ieradumus un tādējādi rūpēties par Baltijas jūru. Baltijas jūra ir lielākais iesāļūdens baseins pasaulē, un bažas par tās stāvokli arvien skaļāk izsaka vides eksperti un organizācijas.

Akcijā piedalīties aicināts ikviens – tam piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru, mudināt draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā pavadītu vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl