Šodien sākas Dzejas dienas

Komentāri

Ar plašu pasākumu programmu šodien sāksies Dzejas dienas, kam šajā gadā dots sauklis Dzeja nemelo!.

Gandrīz divu nedēļu garumā līdz pat 15. septembrim Rīgā dzeja skanēs bibliotēkās, radošajos kvartālos, bāros un baznīcās, kopumā galvaspilsētā iekļaujot apmēram 40 visdažādāko pasākumu, kas veltīti dzejai. Organizatori secina, ka katru gadu šajos svētkos izdodas sapulcēt arvien vairāk cilvēku.

Saistībā ar šī gada tematiku Dzeja nemelo! plānots noskaidrot, cik dzeja ir patiesa un ko autors ar to vēlējies pateikt. Ilustratīvi šo saukli papildina logo ar Dzejas dienu simbolu Raini, kuram blakus ir Buratino ar nolauztu degunu. Plašāk par Dzejas dienas pasākumiem, kas norisināsies visā Latvijā, iespējams uzzināt mājaslapā dzejasdienas.lv.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl