Slavenākā īru bērnu grāmatu autore interpretē Raiņa mīklu

Komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 15. epizode veltīta Raiņa dzejai bērniem. Tajā īru bērnu grāmatu autore Šivena Parkinsone interpretē Raiņa mīklu bērniem no dzejoļu krājuma Zelta sietiņš.

Šivenas Parkinsones Raiņa mīklas interpretāciju #domasspēks 15. epizodē papildina mākslinieces Ievas Kauliņas animācija, kas atspoguļo darba tematiku, norāda Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Šivena Parkinsone (Siobhán Parkinson) ir ievērojamākā īru bērnu grāmatu autore. Rakstniece radījusi vairāk nekā 20 grāmatu, kas tulkotas neskaitāmās valodās. Latviešu valodā līdz šim iznākušas divas viņas grāmatas: Māsas – nemūžam! (Sisters – No Way!) un Sīkrūķis, kurš nevēlējās būt sīkrūķis (The Leprechaun who Wished he Wasn’t). Š. Parkinsone ir pirmā autore, kurai 2010.gadā tika piešķirts Īrijas bērnu literatūras laureātes (Laureate na nÓg) tituls.

Rainis ir sarakstījis vairākus dzejoļu krājumus bērniem, kas kļuvuši par latviešu bērnu dzejas klasiku: Zelta sietiņš (1920), Puķu lodziņš (1924), Vasaras princīši un princītes (1924), Lellīte Lollīte (1924), Putniņš uz zara (1925) un Saulīte slimnīcā (1928). Dzejoļi bērniem ir viegli uztverami, tajos darbojas dzīvnieki, dažādi dabas spēki un paši bērni. Rotaļa dzejoļos mijas ar nopietnību. Ierosmi dzejoļiem Rainis smēlies latviešu tautas dainās un pasakās, igauņu, somu, vācu folklorā, grieķu teikās un pat ķīniešu tautas pasakās. Poētiski izteiksmīgā un rotaļīgā formā Rainis bērnus uzrunā kā līdzvērtīgus sarunu biedrus.

#domasspēks (#mindpower) ir projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Epizodes noskatījušies vairāk nekā 75 000 cilvēki Latvijā un visā Eiropā.

Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālajā publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Lasi vēl