Skaņu mežā uzstāsies bundzinieks Pols Nilsens-Lovs

Komentāri

Nepieradinātās mūzikas festivālā Skaņu mežs uzstāsies norvēģu improvizētājs Pols Nilsens-Lovs. Bundzinieka uzstāšanās notiks 10. oktobrī – noslēdzošajā festivāla koncertvakarā. Festivālā mūziķis uzstāsies gan solo, gan kopā ar kādu vēl neizziņotu viesi, informē festivāla organizatoru pārstāvis Rihards T. Endriksons.

Četrdesmit gadus vecais Pols Nilsens-Lovs (Paal Nilssen-Love) ir ticis nosaukts par ”vienu no pasaules labākajiem bundziniekiem” (The Guardian), ”vienu no redzamākajiem perkusionistiem Eiropā” (Cafe OTO) un ”vienu no inovatīvākajiem, dinamiskākajiem un daudzpusīgākajiem bundziniekiem improvizētajā mūzikā” (Down Beat).

”Viena no manām primārajām interesēm ir spēlēt mūziku, kas ir ļoti intensīva un pārsātināta ar enerģiju,” apgalvo bundzinieks. ”Es uzskatu, ka mūzikas spēlēšanai jābūt apveltītai ar ļoti saspringtu, fizisku sajūtu, lai arī tāda muzicēšana pieprasa spēkus izsmeļošu slodzi instrumentālistam.”

Nilsens-Lovs nāk no skandināvu brīvās improvizācijas kopienas, un sākotnēji ieguva popularitāti kā Matsa Gustavsona (Mats Gustafsson) trio The Thing dalībnieks. Viņš bieži uzstājas duetos, un uztur ilgstošas radošas attiecības ar slavenākajiem saksofonistiem brīvajā improvizācijā un frīdžezā, tostarp jau minēto Matsu Gustavsonu (Mats Gustafsson), Pēteru Brocmanu (Peter Brotzmann), Kenu Vandermarku (Ken Vandermark), Džo Makfī (Joe McPhee), Akira Sakata (Akira Sakata), Frūdi Jerstādu (Frode Gjerstad) un citiem.

Lovs ir aktīvs arī trokšņu mūzikas scēnā, bieži sadarbojoties ar tautiešiem Lasi Marhaugu (Lasse Marhaug) un Maju Ratki (Maja. S.K. Ratkje), un noizrokā, uzstājoties elektriskās ģitāras un bungu duetos ar no-wave leģendu Arto Lindseju (Arto Lindsay), Džeimsu Plotkinu (James Plotkin) no grupas Khanate, Teriju Eksu (Terrie Ex) no grupas The Ex un 2013. gada Skaņu meža viesi Otomo Jošihidi (Otomo Yoshihide).

2013. gadā Nilsens-Lovs dibināja pats savu orķestri – 12 cilvēku ansambli ar nosaukumu Paal Nilssen-Love Large Unit, kas izpilda bundzinieka rakstītās kompozīcijas un improvizē viņa vadībā. Ansambļa pirmie ieraksti tika izdoti 2014. gadā.

Visai nozīmīga Pola Nilsena-Lova daiļrades daļa ir solo bungu improvizācijas – līdz šim brīdim bundzinieks izdevis piecus solo bungu ierakstus, un arī bieži sniedz solo priekšnesumus.

Skaņu mežā 2015 Nilsens-Lovs sniegs dubultu priekšnesumu: no sākuma bundzinieks uzstāsies solo, taču pēc tam improvizēs duetā ar kādu vēl neizziņotu tenorsaksofonistu.

Festivāla norises vieta tiks izziņota tuvākajos mēnešos.

Vairāk informācijas skanumezs.lv un paalnilssen-love.com

Lasi vēl