Sinfonietta Rīga atklās jubilejas koncertsezonu

Komentāri
Sinfonietta Rīga atklās jubilejas koncertsezonu
Publicitātes foto

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga ar koncertu 17. septembrī Lielajā ģildē atkās savu desmito koncertsezonu, kurā gaidāma virkne košu un daudzpusīgu muzikālu notikumu.

Sezonas atklāšana koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā izskanēs muzikālu kontrastu pilna programma: līdzās Haidna un Bēthovena kompozīcijām skanēs intriģējoša mūsdienu komponistu mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar īpašu viesi – izsmalcināto franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu, kuram, tāpat kā kamerorķestrim Sinfonietta Rīga, tuvs gan laikmetīgs, gan klasisks repertuārs, vēsta Sinfonietta Rīga sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Freimane.

Kanādā dzimušais franču Žans Gijēns Keirass ir profesors Freiburgas Mūzikas augstskolā, un šosezon viņš būs rezidējošais mākslinieks prestižajā Londonas Vigmora zālē. Pateicoties savu interpretāciju oriģinalitātei un neparastajam redzējumam, Keirass muzicē gan kā solists, gan kameransambļu sastāvos. Keirasa izpildījumā kopā ar Sinfonietta Rīga 17. septembrī Lielajā ģildē dzirdēsim klasiķa Jozefa Haidna karalisko Koncertu čellam un orķestrim Domažorā, kā arī mūsdienu skaņraža Rolfa Vollina opusu Ground. Vakara programmā arī ģeniālā Ludviga van Bēthovena jaunības dienu šedevrs – Pirmā simfonija Domažorā. Savukārt uz sava opusa Lantern Lectures 4. sējuma atskaņojumu Rīgā ieradīsies tā autors zviedru komponists Klāss Torstensons.

”Šogad mūsu plānā būs jauni un neizzināti ceļi un virzieni, blakus tam skanēs arī mūsu repertuāra pamata fundaments. Mums ir palaimējies strādāt ar tādiem solistiem kā Žans Gijēns Keirass; neaizmirstama būs tikšanās ar Kasparu Putiņu orķestra diriģenta lomā, vakars ar Ivetu Apklanu, kā arī koncerts ar neprognozējamo klarnetistu Emīlu Jūnasonu,” gaidāmo koncertsezonu ieskicē Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

Desmitajā koncertsezonā orķestris sagatavojis virkni muzikālu sadarbību ar talantīgiem un spožiem latviešu un ārvalstu māksliniekiem. Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros Sinfonietta Rīga 26. septembrī piedalīsies Grammy laureātu koncertā, atskaņojot igauņu komponista Arvo Perta mūziku, savukārt 8. oktobrī gaidāma nebijusi tikšanās ar pasaulē pazīstamo latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu. 16. oktobrī koncertā Bahs un latvieši risināsies radoša sadarbība ar Latvijas Radio kori diriģenta Kaspara Putniņa vadībā, savukārt 31. oktobrī pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults stāsies Andris Poga, lai kopā ar pianistēm Agnesi Egliņu un Elīnu Bērtiņu uzburtu pārsteigumiem pilnu koncerta atmosfēru. Mūsdienu mūzikas mīļotājiem veltīts koncerts 14. novembrī, kur Sinfonietta Rīga izpildījumā skanēs Andra Dzenīša jaundarbs un 20. gadsimta mūzikas izlase kopā ar neparedzamo zviedru klarnetistu Emīlu Jūnasonu. Decembrī pie orķestra atgriezīsies spožais baroka vijoles meistars Enriko Onofri, kura iepriekšējā uzstāšanās kopā ar Sinfonietta Rīga – koncerts Senās mūzikas festivālā 2013. gada vasarā – izpelnījās nomināciju Lielajai mūzikas balvai.

2016. gada pavasarī Sinfonietta Rīga koncertos viesosies pasaulē plaši atzīti mūziķi: somu vijolnieks Pekka Kuusisto, bijušais rīdzinieks un regulārs Rīgas viesis vijolnieks Vadims Gluzmans, bet desmitā sezona tiks noslēgta kopā ar perkusiju karalieni Evelyn Glennie. Martā gaidāms nebijis notikums – divu orķestru kopkoncerts sadarbībā ar Tallinas kamerorķestri. Pavasarī vairākās Latvijas pilsētās izskanēs Vivaldi leģendārā vijolkoncertu cikla Gadalaiki ieraksta prezentācijas koncerti kopā ar orķestra ilgstošo sadarbības partneri vijolnieci Vinetu Sareiku.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl